В Компанії НІБУЛОН є сучасні прилади, за допомогою яких визначають наявність генетично модифікованих організмів у с/г продукції, харчових продуктах і та ін.
За допомогою одного з апартів, ампліфікатора CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem, можна виявляти вірус SARS-CoV-2 методом полімеразної ланцюгової реакції. Про це розповів керівник компанії Олексій Вадатцрський.
«В нашій компанії є сучасні прилади, за допомогою яких ми визначаємо наявність генетично модифікованих організмів у сільськогосподарській продукції, харчових продуктах і та ін. Тож я підключив своїх інженерів-хіміків вивчити можливість визначати наявність коронавірусу в крові людини. І виявилося, що за допомогою одного з наших апаратів — ампліфікатора CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem, 2017 р. виробництва (США) — можна виявляти коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Метод ПЛР є найточнішим для виявлення геномної РНК вірусів, що зараз існують у світі, оскільки аналізує саме специфічний геном SARS-CoV-2, з великою точністю виявлення від 5 цільових послідовностей. Для цього нам потрібно закупити всього лише реагенти для екстракції RNA/DNAVirus і набори для прямого якісного виявлення нової РНК коронавірусу. Що ми негайно і зробили, замовивши їх у кількості 200 проб у Німеччині. Замовив таку кількість, бо не знаю реальну потребу, а фахівці не проявили ентузіазму», — написав Олексій Вадатурський.
Він зазначив, що їх компанія готова закупити більше реагентів, якщо їх ініціативу підтримають.
«Більше того, виявилося, що такого рівня обладнання ні в міських, ні в обласних медичних закладах немає. І навіть ті, що закуповуються зараз, простіші за наш. Мабуть, ми достатньо потужна аграрна компанія, що маємо набагато продуктивніше обладнання ніж навіть там, де воно потрібне для здоров’я людини», — розповів аграрій.
Він зазначив, що за допомогою цього приладу можна аналізувати одночасно 40-48 проб біоматеріалів на наявність вірусу SARS-CoV-2. За добу можна робити до 400 зразків. Ціна однієї проби €25.
Олексій Вадатурський також зазначив, що наразі вже визначилися з медичним закладом Миколаївської області, який готовий прийняти таке обладнання. Проте сподівається на підтримку та розуміння влади.
ІЦ УАК за матеріалами Kurkul
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше