У Держгеокадастрі повідомили три суттєві зміни у методиці нормативної грошової оцінки землі
24 April, Розділ Новини, переглядів 3 615
Держгеокадастр оприлюднив проєкт нової Методики нормативної грошової оцінки земель, який було розроблено за підтримки експертів Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».
Про це повідомляє прес-служба відомства.
Принципові зміни:
об’єднання наявних підходів оцінки земель (для земель населених пунктів, для несільськогосподарського призначення та для с/г призначення) в єдину методику
суттєве спрощення безпосередньо самого розрахунку, адже це відбуватиметься за єдиною формулою
зменшення обсягів інформації, необхідної для проведення НГО, відповідно – зниження вартості робіт із проведення НГО та скорочення термінів від замовлення таких робіт до використання відомостей про НГО.
Зазначається, що у такий спосіб, органи місцевого самоврядування зможуть отримати сучасну базу для оподаткування земель незалежно від місця розташування земельних ділянок, що водночас позитивно вплине на наповнення місцевих бюджетів за рахунок плати за землю.
Проект зазначеної Методики оприлюднено на офіційному сайті Держгеокадастру за посиланням.
"Зважаючи на важливість НГО для наповнення місцевих бюджетів, а також для бізнесу – запрошуємо представників асоціації міських та селищних рад, органи місцевого самоврядування та бізнес-асоціації долучитись до обговорення проєкту", — повідомили у відомстві.
ІЦ УАК за матеріалами AgroPolit
agroconf.org
Схожі новини
Органи земельних ресурсів у 10 разів підвищили темпи робіт з нормативної грошової оцінки земельВ Україні завершено проведення нормативної грошової оцінки земельНа Рівненщині завершено роботи з проведення нормативної грошової оцінки земельНормативну грошову оцінку земель проведено у 99,8% населених пунктівЗемлевпорядники провели оцінку земель понад 97% населених пунктів