Професор Національного університету водного господарства та природокористування Петро Скрипчук та його громадська організація “зелені ініціативи Рівного” отримали від Міністерства економіки патент на горіх власного сорту під назвою “Сойка”.
“Отримали патент на власний сорт волоського горіха “Сойка”. Переваги сорту: для півночі України та Республіки Білорусь й подібних кліматичних зон, відповідність плоду світовим вимогам стандартів, смачний й бажаний у кожному дворі горіхової України”, – розповів науковець.
На своїй сторінці у Facebook Петро Скрипчук розмістив копію відповідного документу, в якому зокрема йдеться про те, що новий сорт горіха внесено до Реєстру патентів на сорти рослин.
Раніше повідомлялося, що горіховий бізнес здатен давати дуже хороші прибутки, однак не одразу – тільки на 7-8-й рік. Водночас горіховий сад у 10 разів прибутковіший за соняшник – так стверджує селекціонер Іван Юкал, що займається вирощуванням як горіхів, так і сільськогосподарських культур.
Він запевняє: 200-300 тис грн із гектара можна заробляти на горіхах. Однак, звичайно ж, не в перший рік після посадки, а десь на 7-8-й. Перші років п’ять доведеться працювати “в мінус”, зате потім, за дотримання правильної технології, можна розраховувати на рентабельність у 400-500%.
Площа насаджень горіх для отримання прибутків може бути й невеликою, запевняє експерт. Наприклад, родина з 4 осіб, де двоє дорослих, цілком впорається з догляданням горіхового саду на 2 га без залучення найманої праці.
Дуже важливо, за словами експерта, під час закладення горіхового саду визначитися з посадковим матеріалом. Дерева можуть мати погану морозостійкість і це вплине на собівартість вирощування.
ІЦ УАК за матеріалами Seeds
agroconf.org