Державна реєстрація прав на земельні ділянки та нерухоме майно до кінця 2012 року здійснюватиметься за існуючими сьогодні правилами, тобто права на земельні ділянки реєструватимуть територіальні органи Держземагентства, а права на іншу нерухомість - відповідні Бюро технічної інвентаризації. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу сказали у земельному відомстві.
"Для Держземагентства це додаткова можливість завершити створення програмно-апаратного комплексу Державного земельного кадастру та провести його інсталяцію на місцях. Врегулювати нормативно-правову базу ведення кадастру, загальноукраїнського інформаційного кадастрового порталу, здійснити якісний відбір та навчання кандидатур на посади Державних кадастрових реєстраторів", - зазначив із цього приводу голова Держземагентства Сергій Тимченко.
За його роз'ясненнями, докорінна зміна порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, яка передбачалася законами "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України" та "Про Державний земельний кадастр", потребує створення принципово нової системи органів влади з питань державної реєстрації таких прав. Передбачається, що цими питаннями займатиметься така структура, як Укрдержреєстр. Для належного організаційного, матеріально-технічного забезпечення його діяльності, створення відповідної інформаційної бази об'єктів нерухомого майна тощо потрібен певний час.
"Тому для забезпечення належної реалізації норм чинних законів України, захисту конституційних прав громадян на власність, недопущення ускладнення порядку отримання населенням України послуг у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень під час створення органів Укрдержреєстру було прийнято політичне рішення відтермінувати на 1 рік передбачені законодавством системні зміни", - зазначив С.Тимченко.
Перенесення терміну набуття чинності основного масиву норм Закону України "Про Державний земельний кадастр" на 1 січня 2013 року також усуває необхідність організації певних адаптаційних, перехідних періодів, що були передбачені законом для видачі державних актів та оприлюднення кадастрових відомостей. Відтепер уся система кадастру запускатиметься в дію одночасно як єдина, стала, цілком зрозуміла для громадян модель без тимчасових ускладнень та всіляких труднощів перехідного періоду, підсумував керівник Держземагентства.
AgroNews