Наразі в Україні обмежена інформація щодо використання протимікробних препаратів у тваринництві. Крім того, в країні немає ефективної системи моніторингу та контролю застосування антибіотиків.
У рамках Проєкту «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)», Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Асоціація «Свинарі України» будуть разом працювати над покращенням системи контролю використання антимікробних препаратів у тваринництві.
Проєкт «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)» покликаний:
Цілі Проєкту, зокрема, реалізовуватимуть шляхом проведення опитування за участі більше 600 респондентів – суб’єктів господарювання різних напрямів тваринництва (свинарство, птахівництво - виробники курятини та яєць, бджільництво, скотарство) та представників присадибного сектору. Також передбачено забір 350-ти зразків харчових продуктів тваринного походження та дослідження їх на вміст залишків протимікробних препаратів.
«Асоціація «Свинарі України» надзвичайно горда тим, що перші кроки у роботі над покращенням застосування антибіотиків в Україні будуть зроблені, в тому числі, за її участі. Адже ми піклуємося про здоров’я кожного споживача, що є пріоритетом для виробників.
Це, безперечно, лише перший етап, який допоможе підготувати певну аналітику, зрозуміти наскільки питання залишків протимікробних препаратів є актуальним, наскільки продукція тваринного походження містить залишки антибіотиків. Це дасть можливість розробити ефективну стратегію покращення контролю за використанням протимікробних препаратів та підвищення безпечності та якості продукції тваринного походження загалом», - зазначили у Асоціації «Свинарі України».
Окрім ФАО та Асоціації, до реалізації Проєкту залучені представники Держпродспоживслужби, наукової спільноти, фермери, ветеринари та спеціалісти кормовиробництва.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) націлена на зниження рівня бідності та голоду у світі шляхом розвитку сільського господарства, поліпшенню харчування і вирішення проблеми продовольчої безпеки (доступності продуктів харчування всім і завжди). Заснована у Квебеці 16 жовтня 1945-го. Девіз — «Допомагаємо побудувати світ без голоду».
Джерело: Pigua.info