Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського го сподарства України разом із низкою інших інституцій запроваджують в Україні «Національну програму контролю сирого молока». Про це повідомляє пресслужба Держспоживслужби.
Повідомляється, що імплементувати програму призваний пілотний проєкт із запровадження «Програми контролю сирого молока» у Миколаївській, Харківській, Полтавській та Вінницькій областях.
У рамках програми за фінансування Швейцарії було придбане для чотирьох лабораторій Держпродспоживслужби в пілотних областях необхідне обладнання та реактиви для проведення лабораторних досліджень сирого молока за показниками: кількість соматичних клітин (КСК), загальне бактеріальне забруднення (ЗБЗ), точка замерзання й відсутність інгібіторів.
Також розроблене програмне забезпечення «Молочний модуль» для автоматичного збору результатів досліджень.
Відповідно до наказу Мінагрополітики №118/2019, сире молоко перевірятимуть на загальне бактеріальне забруднення (ЗБЗ), кількість соматичних клітин (КСК), наявність інгібіторів/антибіотиків (ІНГ), а також визначатиметься точка замерзання (ТЗ).
Кожен з цих параметрів має певні кількісні критерії. Проте під час пілотного проєкту не застосовуються граничні значення для кожного із параметрів, буде здійснюватися лише моніторинг ситуації.
Участь у пілотному проєкті українських агровиробників є добровільною та надає низку переваг та можливостей: гарантувати безпечність і якість молока та виконати вимоги нового харчового законодавства.
Нагадаємо, що на ринку сирого молока фіксується нова хвиля підвищення цін на сировину.
ІЦ УАК за матеріалами agropolit.com
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше