Аграрний тиждень. Україна
» » Імпорт чорної ікри в Україну зріс вдвічі
» » Імпорт чорної ікри в Україну зріс вдвічі

Імпорт чорної ікри в Україну зріс вдвічі


Імпорт чорної ікри в Україну зріс вдвічі

За 11 місяців 2020 року Україна імпортувала 7,2 т ікри осетрових риб (чорної ікри) на загальну суму в 1,27 млн $, що майже вдвічі перевищує показник минулого року.

За даними митної статистики, протягом 2019 року ікри осетрових було імпортовано лише 3,7 тзагальною митною вартістю 637 тис. $.

Основним постачальником чорної ікри в Україну став Китай – 6,2 тонни або близько 85% всього обсягу. До топ-5 країн постачальників також увійшли Італія, Молдова, Уругвай і Нідерланди. Китай стрімко розвивав промислове розведення осетрових риб починаючи з 2008 року і наразі виробляє понад 150 т ікри осетрових щорічно, з яких близько 100 т йде на експорт. Звісно, що в першу чергу ікра з Піднебесної є конкурентною по ціні.

В Україні ніша промислового розведення осетрових риб і виробництва ікри поки слабо розвинена, проте все ж є першопрохідці. Очікується, що з розвитком споживання українські виробники чорної ікри також займуть значну нішу на нашому ринку. Наразі митна вартість імпорту ікри осетрових складає $175/кг, тоді як роздрібна ціна складає від 1000 грн/100 г. ІЦ УАК за матеріалами АгроЮг

agroconf.org

Схожі новини
  • Україна імпортувала риби та ікри на майже $54 млн
  • Україна збільшила імпорт дешевої китайської ікри
  • Держрибагентство може почати продавати ікру
  • Українці вдвічі частіше почали їсти червону ікру
  • В Україні розводитимуть французьку форель

  • Додати комментар
    Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.