Делегація українських вчених в галузі рибництва днями повернулась на батьківщину з Франції. У цій європейській країні наші фахівці побували на запрошення президента Федерації аквакультури Республіки Франція Патріна Астра.
Рибоводи двох країн провели кілька насичених зустрічей, адже прагнули ознайомитися з новітніми науковими розробками в галузі рибництва та домовитись про подальшу співпрацю.
Українська делегація на чолі з директором Інституту рибного господарства НААН, членом-кореспондентом НААН Ігорем Грициняком відвідала провідні французькі підприємства, які є лідерами в Європі по розвитку осетрової і лососевої аквакультури та оснащені сучасними системами рециркуляційного водопостачання, де застосовуються найновіші технології. Це зокрема, господарство з вирощування Атлантичного осетра (Acipenser Sturio) потужністю 7 тонн харчової ікри, сибірського осетра (Асіреnser Ваегі); форелеве господарство, яке вирощує 700 тонн риби на рік; Акваланд з отримання ікри райдужної форелі за технологією фотоперіоду (потужність - 170 млн. ікринок на рік), а також науково-виробничі центри Франції.
Українських вчених ознайомили з досвідом роботи Науково-дослідного інституту рибного господарства INRA.
Також наші фахівці відвідали Регіональну ветеринарну лабораторію GDSAA (м. Монт-Маршан), де вивчають хвороби риб, спричинені інфекційними патогенами, і плідно співпрацюють з лабораторією іхтіопатології Інституту рибного господарства НААН.
За результатами проведених зустрічей укладено угоду. По-перше, фахівців ІРГ НААН зможуть пройти стажування в лабораторії GDSAA. А по-друге, досягнуто домовленостей щодо постачання ікри форелевих риб з Франції. Це, на переконання вчених, дозволить активізувати розведення форелі у фермерських господарствах України.
Прес-служба НААН