Всі сорти та гібридні форми хурми, отримані в результаті схрещування хурми віргінської та хурми східної, зимостійкіші, ніж хурма східна. Завдяки цим властивостям промислове вирощування хурми на півдні України стає цілком реальним.
«Урожай гібридних сортів транспортабельніший та лежкіший, серед них багато однодомних та партенокарпічних форм, у гібридної хурми незначне або майже відсутнє осипання гілок та зморщування плодів», – про це йдеться в дослідженні кандидатів біологічних наук Василя й Наталії Дерев’янко щодо перспектив і продуктивності насаджень гібридної хурми.
Науковці виокремлюють підвищену зимостійкість великоплідних гібридів третього покоління (до 300 г) – Гора Говерла, Гора Роман-Кош та Пам’ять Черняєва.
Також згадуються придатні до вирощування в будь-якому регіоні України зимостійкі гібридні форми з невеликими плодами (до 80 г), наприклад Соснівська та Чучупака. Вони, за своєчасного збору, можуть зберігатися у звичайному прохолодному приміщенні близько двох місяців.
Гібрид Божий дар (до 100 г) має помірну врожайність і зберігається близько місяця. Тверді плоди сорту Дар Софіївки (140-160 г), що не потребує запилювачів та витримує до -27°С, здатні зберігатися близько 3 місяців.
ІЦ УАК за Агробізнес Сьогодні
agroconf.org