Проводити раннє підживлення посівів озимих зі слаборозвиненими рослинами вчені рекомендують азотними добривами, оскільки азот стимулює додаткове кущіння.
Догляд за рослинами в посівах озимих зернових культур базуватиметься на їхньому фізіологічному стані під час відновлення весняної вегетації (середньобагаторічна дата для України - 4 квітня), розвитку рослин, погодних умов, а також ресурсного забезпечення суб'єктів господарювання.
«Якщо в лютому бувають ранні відлиги і поля звільняються від снігу, можливе проведення підживлення посівів по мерзлоталому грунту. Але слід враховувати, що раннє підживлення може призвести до втрати морозостійкості рослин, якщо за тривалим потеплінням (із температурою вище +4°С) наступають сильні морози (нижче -12-14°С). Випадків загибелі посівів від повторних весняних морозів буває досить багато, але в першу чергу гинуть посіви, підживлені в лютому», - зазначили вчені.
Проводити раннє підживлення посівів озимих зі слаборозвиненими рослинами вони рекомендують азотними добривами, оскільки азот стимулює додаткове кущіння.
«Масове підживлення необхідно провести значно пізніше, після підсихання поверхні грунту на посівах із добре розвиненими та розкущеними рослинами, які істотно не страждають від часткового травмування», - резюмується в повідомленні.
ІЦ УАК за матеріалами agroreview
agroconf.org