Однією з ключових засад запропонованих змін є зміна форми аграрних розписок на електронний документ, що існує у Реєстрі аграрних розписок. Агровиробники та кредитори зможуть самостійно здійснювати операції безпосередньо в реєстрі через автентифікацію за електронними цифровими підписами.
Про це розповів Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, на своїй сторінці у Facebook.
«Таку новацію запропоновано задля спрощення та здешевлення роботи з інструментом через автоматизацію найбільш трудомістких процесів видачі та реєстрації аграрних розписок, що є причиною високої вартості інструменту для агровиробників», — повідомляє Висоцький.
За його словами, користувачі в аграрному секторі готові до таких цифрових рішень. У випадку з розписками, основну та найбільш трудомістку роботу будуть забезпечувати цифрові електронні системи та інтеграція між низкою державних реєстрів.
«Натомість користувачі будуть мати справу з інтерфейсом визначеного функціоналу — наприклад, обрати шаблон та створити нову аграрну розписку, надіслати на кредитора, закрити виконану розписку тощо. Не потрібно буде нікуди їхати, витрачати час та кошти, натомість працювати з інструментом зі свого офісу. Також залишиться можливість звертатися до нотаріусів-реєстраторів, як за поточної практики», — додав заступник міністра.
Прогнозується, що у довгостроковому періоді впровадження цифрових рішень матиме переваги не лише для користувачів інструменту, але й значні економічні вигоди для сектору в цілому.
ІЦ УАК за матеріалами agravery.com
agroconf.org