За інформацією відділу захисту рослин Держпродспоживслужби, повсюди зустрічаються в озимих та ярих зернових колосових урожаю 2021 року – личинки різного віку клопа шкідливої черепашки. У колосках озимої пшениці, жита, ячменю – хлібні жуки та жужелиця. У ярих колосових – злакова попелиця та трипси.
Як повідомляє служба, борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, жовтою іржею, темно-бурою плямистістю, ринхоспоріозом, піренофорозомта іншимиплямистостями охоплено 3-36% рослин зернових колосових.
У Закарпатській та Чернігівській області на вівсі – червоно-бура плямистість. На частині посівів озимих пшениці та ячменю – незначне поширення білоколосості через ураження церкоспорельозною та фузаріозною кореневими гнилями. Фузаріозом уражено 0,2-2%, а максимально 3-6% посівів у Донецькій, Київській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, 18% колоса у Львівській областях; септоріозом– 0,5-10% у Київській, Луганській, Полтавській, Хмельницькій та Чернігівській, максимум 23-30% колосків у Запорізькій та Львівській області. Подекуди оливковою плісенню уражено 1-4%, максимум – 8% колосків (Харківська та Черкаськаобл.); альтернаріозом– 1-2%колосків (Тернопільська обл.); борошнистою росою – 1,6-3% колосків (Хмельницька обл.). У Дніпропетровській, Харківській області у посівах озимих ячменю та пшениці – летюча та тверда сажка (0,5-1%).
Повсюди у посівах кукурудзи – літ стеблового (кукурудзяного) метелика, відкладання яєць; у Запорізькій, Луганській, Одеській, Херсонській областях – живлення гусені. Злаковими попелицямизаселено 20-100% площ, 4-15% рослин. У Полтавській області виявлено перші ознаки пухирчастої сажки на стеблі.
Однак господарствами вже проведено захисні роботи сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів на площі понад 32,1 млн гасільськогосподарських угідь. Забезпеченість сільськогосподарських підприємств засобами захисту рослин для проведення робіт із захисту сільськогосподарських культур у 2021 р., станом на 01.07.2021, становить 90% до річної потреби, у т. ч. гербіцидами – 98%.
ІЦ УАК за матеріалами agropolit
agroconf.org