Під час фітосанітарного моніторингу посівів зернових колосових культур державні фітосанітарні інспектори виявляли різні фенологічні фази розвитку: від прапорцевого листка до фази молочно-воскової стиглості. У більшості посівів озимих зернових культур відбувається цвітіння колосу. Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Повсюди агрокліматичні умови сприяли розвитку та поширенню шкідливих організмів у посівах сільськогосподарських культур. У посівах озимих, осередково ярих зернових колосових культур триває відкладання яєць та відродження личинок клопа шкідливої черепашки.
Всіма стадіями фітофага за чисельності 0,3-2 імаго та 0,5-3 личинок (І–ІІІ віку) на кв.м (Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Запорізька, Херсонська обл.) пошкоджено 2-8% рослин. Надпорогова чисельність клопа шкідливої черепашки в ареалі поширення регулюється захисними заходами.
Триває заселення (переважно крайове) посівів колосових культур хлібними жуками та жужелицею, шкідливість яких проявляться через пошкодження зав’язі та вмісту зерна хлібних злаків, що призводить до зниження їх врожайності.
Скрізь шкодять злакові попелиці, мухи, пшеничний трипс, хлібні п’явиці, в південних областях злакова листовійка, пильщики. Ними на озимих зернових пошкоджено 1-15% рослин ( Херсонська обл.).
ІЦ УАК за матеріалами agrotimes
agroconf.org