У березні п.р. середнє значення індексу світових продовольчих цін, визначених експертами Продовольчої та сільськогосподарської асоціації ООН (FAO), становило 159,3 пункту, що на 17,9 пункту (на 12,6%) перевищило його лютневе значення і досягло найвищого рівня за весь час спостережень (з 1990 р.).
Зазначене зростання було зумовлене рекордним підвищенням цін на олії, зернові та м'ясо, а також значним зростанням цін на цукор та молочну продукцію, повідомила 8 квітня прес-служба організації
Так, середнє значення індексу цін на зернові в березні зросло до 170,1 пункту, що на 24,9 пункту (на 17,1%) вище за лютневий показник, і також досягло максимально високого рівня з 1990 р.
«Зафіксоване зростання пояснюється стрімким підвищенням світових цін на пшеницю та фуражні зернові, яке було пов'язане насамперед із викликаними військовими діями перебоями в експортних постачаннях з України та, меншою мірою, із РФ», - кажуть аналітики.
Світові ціни на пшеницю у березні зросли на 19,7%, чому також сприяли побоювання щодо стану посівів у США. Ціни на кукурудзу зросли на 19,1% порівняно з рівнем лютого з огляду на очікуване значне скорочення експорту кукурудзи з України, яка є одним з найбільших експортерів, а також підвищення вартості енергоносіїв та виробничих ресурсів.
«Середнє значення індексу цін на рослинні олії в березні склало 248,6 пункту, на 46,9 пункту (23,2%) перевищивши лютневе значення і в чергове досягнувши рекордного рівня. Таке стрімке зростання цього показника було зумовлене підвищенням цін на соняшникову, пальмову, соєву та рапсову олії», - наголошується у звіті.
ІЦ УАК за матеріалами FAO
agroconf.org