Коли Україна втрачає 300 млн євро щодня, росія отримує 1 млрд євро. У даний час умови ведення цієї війни - не рівні.
Про «ефективність» антиросійських санкцій та інше розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю виданню Mind.
"Важко говорити про санкції міністру країни, на території якої йде війна і який має доходи, що покривають лише 1/3 потреб і видатків. При тому що країна-агресор, що розв’язала цю війну, має профіцитний бюджет і отримує мільярд євро щодня за рахунок продажу нафти, газу й інших товарів", - сказав Сергій Марченко.
За словами міністра, цих санкцій не те щоб недостатньо – вони спрацьовують не повною мірою, адже є способи їх уникнення, мінімізації. До того ж є країни, які не підтримують антиросійські санкції. Тому уряд закликає запроваджувати вторинні санкції на країни, які підтримують росію у її прагненні обходити санкції.
"Ми закликаємо запровадити повне торгове ембарго на нафту і газ та на імпорт будь-яких товарів з РФ. Адже в той час, коли Україна втрачає 300 млн євро щодня, росія отримує 1 млрд євро. У нас не рівні й несправедливі умови ведення цієї війни", - зазначив Марченко.
Тож, за його словами, санкцій має бути більше. Зокрема, більше російських банків повинно перебувати під санкціями, а російський бізнес, що продовжує підтримувати свою владу, сплачуючи податки, – має отримати належну санкційну оцінку.
"Це моя позиція як міністра фінансів.
Бо об’єктивна реальність така, що антиросійські санкції мають надто м'який вплив на російську економіку й бюджет – навіть з огляду на те, що курс рубля швидко відновився. Тому я не вірю в те, що санкції подіють через півроку чи ще згодом: уже зараз потрібні більш жорсткі й більш швидкі санкції", - зазначив свою позицію Сергій Марченко.
Також міністр фінансів розповів скільки, за їх даними, підприємств припинило роботу.
"Якщо орієнтуватися на внутрішнє опитування бізнесу, на дані якого спирається і Нацбанк, то зараз 17% бізнесу по Україні призупинило свою діяльність. І до 30% частково втратили активність порівняно з довоєнним станом", - повідомив Марченко.
За його словами, у березні ситуація була значно гіршою.
"У квітні й травні ми бачимо, що ділова активність у країні пожвавлюється і бізнес поступово відновлює діяльність. Наразі малий і середній бізнес (I–III групи) можуть не сплачувати податки. Наприклад, III група замість 5% платить 2%. До того ж цю групу максимально розширено – і такий податок з обороту може платити чи не весь бізнес", - зауважив Марченко.
ІЦ УАК за матеріалами прес-центру Міністерства фінансів України
agroconf.org