Олександр Кубраков: Україна та США обговорюють заходи для посилення «Зернової ініціативи».
У фокусі робочої зустрічі – включення до «Зернової ініціативи» портів Миколаєва, прискорення інспектування суден в Босфорі та пролонгація домовленостей щонайменше на 1 рік.
Ці питання були обговорені під час візиту Міністра інфраструктури України Олександр Кубраков, Посла США Бріджит Брінк та Спеціального уповноваженого з санкційної політики США Джеймса О’Браєна до портів «Одеса» та «Південний».
«77 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині, порти Великої Одеси використовують до 50% своїх потужностей, вартість зерна зростає з кожним новим шантажем з боку росії.
Штучне затягування призводить до збитків з боку фермерів та судновласників, у висновку втрачають найуразливіші верстви населення та країни на межі голоду. Один день простою одного судна обходиться щонайменше у 30 тисяч доларів. Зараз судна очікують на інспекцію – від 2 до 5 тижнів.
Стратегічно ми маємо досягти не тільки пришвидшення інспекцій на Босфорі, а й долучення до Ініціативи портів Миколаєва та пролонгації угоди щонайменше на рік.
Вдячний американським партнерам за співпрацю та готовність просувати на міжнародних майданчиках посилення «Зернової ініціативи», – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
За словами Олександра Кубракова, у листопаді експорт продовольства через «зерновий коридор» знизиться до менш ніж 3 млн т через штучне затягування росією інспекції суден.
«Ми мали досвід проведення 40 інспекцій на добу, зараз через позицію росії на день перевіряється в п'ять разів менше. У жовтні «зернова ініціатива» дозволила експортувати 4,2 млн т зернових, у листопаді не вийдемо і на 3 млн т. При цьому технічно ми можемо вийти на 6 млн тонн на місяць», — повідомив Кубраков.
За словами Міністра, Україна вже офіційно звернулась до ООН та Туреччини з пропозицією приєднання порту Миколаєва до «Зернової ініціативи» та очікує відповіді від гарантів домовленостей.
Також в рамках візиту Міністр інфраструктури та представники США зустрілись з представниками портового та аграрного бізнесу та обговорили варіанти сприяння їх роботі в рамках Ініціативи.
Нагадаємо, з 1 серпня з портів Великої Одеси експортовано понад 12 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.
ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше