Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО* (ІПЦФ) продовжив знижуватися одинадцятий місяць поспіль і в лютому 2023 року становило 129,8 пункти, що незначно (на 0,6 відсотка) нижче за його січневий рівень. З огляду на це зниження значення індексу впало на 29,9 пункти (18,7 відсотки порівняно з піковим рівнем, досягнутим у березні 2022 року. Незначне зниження ІПЦФ у лютому було обумовлено суттєвим скороченням значення індексів цін на рослинні олії та молочну продукцію, а також невеликим скороченням індексів цін на зернові та м’ясо, що з лишком компенсувало різке зростання індексу цін на цукор.
Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО у лютому склало 147,3 пункти, що незначно (на 0,1 відсотка) нижче за січневий показник і на 2,0 пункти (1,4 відсотка) вище за показник за аналогічний період минулого року. Світові ціни на пшеницю, що знижувалися протягом трьох місяців поспіль, у лютому трохи зросли (на 0,3 відсотки). Цьому головним чином сприяли побоювання, що зберігаються у зв’язку з посушливими погодними умовами, що склалися в основних районах виробництва твердої червонозерної озимої пшениці в Сполучених Штатах Америки, а також високий попит на постачання з Австралії, проте активна конкуренція між експортерами перешкоджала подальшому зростанню цін. Світові ціни на кукурудзу практично не змінилися, підвищившись порівняно з попереднім місяцем лише на 0,1 відсоток. Їхнє зростання, спричинене погіршенням погодних умов в Аргентині та затримками з посівом кукурудзи другого врожаю в Бразилії на тлі високих темпів експорту з цієї країни, було нівельовано за рахунок низького попиту на постачання зі Сполучених Штатів Америки. Щодо інших фуражних зернових, то в лютому світові ціни на сорго, навпаки, трохи знизилися (на 0,2 відсотка), як і ціни на ячмінь (на 0,9 відсотка), що пояснюється сезонним збільшенням пропозиції у Південній півкулі. Світові ціни на рис у лютому знизилися на 1,0 відсоток внаслідок уповільнення торгівлі у більшості великих азіатських країн-експортерів та послаблення їхньої національної валюти порівняно з доларом США. Так, у Таїланді курс бата, який досяг у січні максимального рівня за попередні десять місяців, у лютому знизився, що спричинило падіння цін, що підвищилися в січні.
Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО у лютому склало 135,9 пункти, що на 4,5 пункти (3,2 відсотка) нижче за його січневе значення, і досягло найнижчого рівня з початку 2021 року. Це зниження індексу, що продовжується, було викликано падінням світових цін на пальмову, соєву, соняшникову і рапсову олії. Світові ціни на пальмову олію знижуються вже третій місяць поспіль, переважно внаслідок збереження у світі слабкого імпортного попиту та попри сезонне скорочення виробництва в основних регіонах-виробниках у Південно-Східній Азії. Світові ціни на соєву олію також продовжили знижуватися під впливом скорочення обсягу закупівель з боку ключових країн-імпортерів та покращення видів на врожай у Південній Америці. Що стосується міжнародних котирувань соняшникової та ріпакової олії, то їх подальше скорочення було обумовлено наявністю значної експортної пропозиції на глобальному рівні.
Детальніше: https://www.fao.org