Протягом третьої декади березня погоду формував виступ антициклону та переміщення холодних фронтів. Денна температура повітря перебувала в межах від +5+11оС тепла. Нічна фіксувалась на позначці -3+7С.о Різке коливання нічних та денних температур, випадання дощу та мокрого снігу, вранішні приморозки стримували розвиток та поширення шкідливих організмів у посівах озимих зернових та ріпаку.
Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
Зокрема, в Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській областях Степу, Полтавській та Черкаській областях Лісостепу в озимині, розміщеній після стерньових попередників, триває живлення личинок хлібної жужелиці за чисельності 0,2-2, максимум 3 екземпляри на кв.м в осередках Запорізької області. Шкідником пошкоджено 2-6% рослин (локальні осередки). Вікове співвідношення личинок: ІІ- 10%, ІІІ – 90%.
За прохолодної погоди звітного періоду злакові блішки, цикадки мляво заселяли та пошкоджували посіви озимих зернових культур. У південних та центральних областях відбувається живлення гусениць старших віків озимої совки, які за чисельністю 0,5-2 екз. на кв.м пошкодили до 1% рослин, в інших областях продовжується переміщення шкідника у верхній шар ґрунту.
У Степу на 3-35% обстежених площ озимих культур, переважно з країв полів, за чисельності 0,5-1, макс. 2 екз. на кв.м піщаним мідляком пошкоджено до 2% рослин.
Захист озимих зернових за надпорогової чисельності хлібної жужелиці (ЕПШ 3-4 екз. на кв.м) та вищевказаних фітофагів здійснюється через обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.
https://ukragroconsult.com