Завдання Мінекономіки – стимулювати розвиток приватного сектора та створити передумови для більшої фінансової самостійності держави. Для цього маємо розвивати внутрішнє виробництво, залучати інвестиції в реальний сектор і збільшувати несировинний експорт. На цьому наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко в інтерв’ю виданню Forbes.
«Якщо взяти стандарти Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), у розвинених країнах частка переробної промисловості від ВВП становить 20%. Тож ставимо для себе завдання, щоб частка переробки в українському ВВП зросла до такого показника. За сприятливих зовнішніх обставин і послідовної політики стимулювання розвитку переробної промисловості цього можливо досягти за 10 років. Переробка має стати складовою національної економічної ідеї», - відзначила Юлія Свириденко.
За словами Першого віцепрем’єр-міністра України, зміна структури економіки забезпечить значне зростання ВВП та нові робочі місця. І також стане важливою складовою економічної євроінтеграції. Така сама трансформація має відбутись й у структурі експорту. Нині частка переробної промисловості становить близько 35%. Прагнути потрібно до 70-80%.
«Парадокс сьогоднішньої ситуації у тому, що ці зміни пришвидшує війна. Блокування експорту аграрної сировини спричинило зростання агропереробки. За даними митної служби, за девʼять місяців 2023-го експорт борошна зріс на 267%, макаронних виробів – на 22%. Ми фіксуємо інвестиції аграріїв в нові переробні потужності та ще більше чуємо про плани будувати нові заводи найближчим часом. Це і млини, і біоетанол, і глибока агропереробка, і харчові продукти», - підкреслила Юлія Свириденко.
Як зазначила Юлія Свириденко, мета Уряду – зберегти безмитну торгівлю з ЄС. Це один із найбільших партнерів України, і це дає українському бізнесу більше можливостей. Йдеться про доступ до місткого платоспроможного ринку і потенційно до структурних фондів ЄС. Виклики – у пошуку коштів на модернізацію, зокрема зелений перехід, сертифікацію та відповідність європейським стандартам.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше