22 лютого Асоціація «Свинарі України» взяла участь у онлайн-семінарі «Інноваційні технології виробництва продукції свинарства», організованому Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти і Національним університетом біоресурсів і природокористування України.
У ході заходу 12 доповідачів — представники наукової спільноти, профільних галузевих об’єднань та постачальників сучасної генетики, кормів і обладнання для свиноферм — розглядали низку актуальних для галузі питань. Йшлося про сучасний стан свинарства в Україні, тенденції й напрями розвитку промислового виробництва свинини, особливості підготовки фахівців для галузі свинарства у закладах вищої та фахової передвищої освіти України, інноваційні технології виробництва свинини як основний інструмент ефективного забезпечення високої якості продукції свинарства, благополуччя тварин.
Зокрема, керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська розповіла про стан свинарства у до- та воєнний період, ключові тенденції ринку свинини, виклики та стратегічні завдання розвиту галузі.
«Загалом у передвоєнні роки намітилася тенденція до „згортання” виробництва свинини у присадибного секторі, тоді як промисловий мав більшу стійкість до економічних та епізоотичних випробувань та демонстрував приріст. Так, хоча внаслідок бойових дій прямі втрати промислового свинарства сягнули 10–12% проти рівня попереднього року, 2023-й рік промислове свинарство завершувало із незначною позитивною динамікою поголів’я порівняно з кінцем попереднього року, а обсяги виробництва мали незначне відхилення від торішнього доробку навіть на тлі меншого „стартового” поголів’я. Підвищення інвестиційної привабливості промислового свинарства сформувало передумови для поступового відновлення галузі, тоді як поступове „згортання” присадибного сектору, навпаки продовжилося. Тож частка свинопоголів’я у сільськогосподарських підприємствах практично сягнула 2/3 на початку цього року.
Тож відновлення вітчизняного свинарства до довоєнного рівня та подальше нарощування його потужностей — досить реалістична перспектива, яка, водночас, потребуватиме подолання низки індивідуальних і загальногалузевих викликів, серед яких основними є недостатність фінансових ресурсів, дефіцит кадрів, обмеженість внутрішнього споживання та ін. Тому для забезпечення подальшого розвитку, свинарський бізнес матиме консолідувати зусилля із держорганами для спільного пошуку механізмів відшкодування збитків завданих війною, стимулювання операторів до імплементації вимог європейського законодавства, створення сприятливого бізнес-середовища, розвитку як внутрішнього ринку, так і зовнішніх каналів збуту», — зазначила Олександра Бондарська.[/b]
Інша тематика, озвучена під час семінару, торкалася практичних аспектів вирішення зазначених проблем і перспектив свинарства, що викликало значний інтерес серед виробників, представників комерційних компаній, науковців та студентів-майбутніх працівників свинарських підприємств.
Джерело: Pigua.info