Україна збільшує обсяги експорту молочної продукції, зокрема і до країн Європейського Союзу.
Про це розповіла начальниця управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства Олена Дадус під час конференції Milky Forum 2024.
Вона наголосила, що українська молочна галузь адаптується та розвивається, вдосконалюється нормативно-правова база відповідно до європейських стандартів і це позитивно сприймається учасниками ринку. Адже середні та малі виробники розуміють як важливо сьогодні співпрацювати по всьому ланцюжку виробництва: від сировини разом з переробкою до готового продукту.
Зараз понад 90% молока, що надходить на переробку, виробляють сільськогосподарські підприємства. При цьому якість і частка молока класу «екстра» також зросла, і складає більше 40 % від переробленого молока.
«Цьому сприяло й те, що з'явились можливості збільшення експорту молочної продукції, зокрема до країн Європейського Союзу. Українські підприємства - експортери мають відповідати критеріям щодо якості готової продукції та сировини. Саме тому актуальним є питання адаптації українського законодавства в молочній галузі до вимог ЄС», – наголосила Олена Дадус.
Довідково: Станом на 28.05.2024 дозволи на експорт молочної продукції з України до Європейського Союзу мають 58 компаній, які виготовляють сире молоко, морозиво, молочні продукти, молозиво та продукти на основі молозива. До країн ЄС Україна з початку року експортувала 30% від загального експорту молочних продуктів.
Читайте також: Молочний сектор – найбільш підготовлений до євроінтеграції.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org