За прогнозами експертів аграрного ринку, ціни на вочі борщового набору у квітні знизяться, якщо приватні підприємства привозитимуть на ринки Києва дуже багато продукції. Але ситуацію прогнозувати складно - через нестабільні погодні умови. Разом з тим, до Великодня можуть подорожчати продукти для святкового столу.
Керівник аналітичного департаменту консалтингової агенції «ААА» Марія Колесник:
- Не думаю, що борщовий набір подорожчає. Немає жодних очікувань на зростання цін, незважаючи на те, що святкуватимемо Великдень. Навіть зараз приватники привозять до Києва овочі на реалізацію й охоче продають картоплю та цибулю дрібним оптом, а надлишок товару на ринку неминуче знижує ціни. Отже, якщо у квітні спостерігатиметься масовий вивіз овочів на ринки - вартість складових борщу впаде ще на 50 копійок.
Експерт плодоовочевого ринку асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Ігор Стрелюк:
- Овочі у квітні будуть і дешеві, і досить дорогі, залежно від їхньої якості. Це стосується як оптово-роздрібного ринку «Столичний», так і звичайних роздрібних київських ринків. Невеличкі ринки торгують і торгуватимуть картоплею за ціною від 2 гривень, незважаючи на
те, що закутають товар на Троєщи-ні або на ринку «Столичний» по 0,90-1 грн. Із морквою дуже цікава ситуація: діапазон цін триматиметься від 1 до 5 гривень. Цікаво й те, що так звані домашні овочі від населення і приватних виробників коштують для покупця дорожче, а продавці кажуть, що, мовляв, наша картопля краща, тим часом у професійних виробників товар дешевший. Чий товар насправді якісніший, як на мене, - дуже спірне питання. Перед Великоднем на 10 відсотків можуть подорожчати деякі особливо затребувані на свята овочі - свіжі огірки, помідори, редиска. А якщо погода буде прохолодною і вибір тепличної продукції меншим, то й ціни можуть зрости на 25-30 відсотків порівняно із сьогоднішніми.