Звіт ООН: Кількість голодуючих стабільно висока протягом трьох років поспіль, оскільки глобальна криза поглиблюється
Відповідно до останнього звіту про стан продовольчої безпеки та харчування у світі (SOFI), опублікованого сьогодні ООН, у 2023 році близько 733 мільйонів людей стикалися з голодом, що еквівалентно кожному одинадцятому жителю світу та кожному п’ятому в Африці.
У річному звіті, опублікованому цього року в контексті зустрічі міністрів Глобального альянсу G20 проти голоду та бідності, попереджається, що світ значно не досягає Цілі сталого розвитку (ЦСР) 2, Нульового голоду , до 2030 року. Звіт показує, що світ повернувся на 15 років назад, а рівень недоїдання можна порівняти з рівнем 2008-2009 років.
Незважаючи на прогрес у певних сферах, таких як відставання в рості та виключно грудне вигодовування, тривожна кількість людей продовжує стикатися з відсутністю продовольчої безпеки та недоїданням, оскільки рівень голоду в усьому світі перебуває на високому рівні протягом трьох років поспіль, і у 2023 році від 713 до 757 мільйонів людей недоїдають — приблизно 152 мільйони. більше, ніж у 2019 році з урахуванням середнього рівня (733 млн).
Регіональні тенденції суттєво різняться: відсоток населення, яке стикається з голодом, продовжує зростати в Африці (20,4 відсотка), залишається стабільним в Азії (8,1 відсотка), хоча все ще є серйозною проблемою, оскільки в регіоні проживає більше половини тих, хто стикається з голодом у всьому світі — і демонструє прогрес у Латинській Америці (6,2 відсотка). З 2022 по 2023 роки голод зріс у Західній Азії, Карибському басейні та більшості субрегіонів Африки.
Якщо нинішня тенденція збережеться, у 2030 році близько 582 мільйонів людей будуть хронічно недоїдати, половина з них — в Африці, попереджають Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO), Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (IFAD), Дитяча організація ООН. фонду (ЮНІСЕФ), Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП) і Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Цей прогноз дуже нагадує рівні 2015 року, коли були прийняті Цілі сталого розвитку , що свідчить про тривожну стагнацію.
Джерело FAO