За результатами моніторингу 800 ринків України та даних мережі оптових ринків сількогосподарської продукції щодо замовлень на продукти харчування, Мінагрополітики розробить програму щодо прогнозу балансу виробництва та споживання сільгосппродукції, а відтак і контролю за ціновими коливаннями продовольства. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.
Щотижня Мінагрополітики проводить моніторинг 800 ринків України щодо цін на сільськогосподарську продукцію.
«Так, останні результати показують, що мінімальна ціна на цукор становить 5,50 грн/кг у Кіровоградській області, а максимальна - 6,95 грн/кг у Черкаській області. Тому ми бачимо, що наразі спостерігається строкатість між областями. Це говорить про те, що у певних регіонах місцева влада не використовує увесь потенціал, який можна використати для того, аби споживач отримав максимально низькі ціни, а виробник – максимально високі», - повідомив Микола Присяжнюк.
Регулюванню ціни сприяє розбудова мережі оптових ринків, фермерських базарів, ринків Укоопспілки та виїзна торгівля.
«У цьому році ми провели 11 тисяч виїзних ярмарків по всій Україні, на яких було продано сільськогосподарської продукції на близько 1 млрд грн. Це говорить про те, що виручені кошти напряму дійшли до сільгоспвиробника, а саме одноосібника. Це відіграє важливу соціальну роль та дає можливість одноосібнику на своїх присадибних проводити прибуткову роботу», - наголосив Міністр.
Тільки з початку квітня проведено 2,3 тис. продовольчих ярмарків, на яких реалізовано понад 22 тис. тонн сільськогосподарської продукції на суму 232,1 млн гривень.
Окрім того, Мінагрополітики разом з Асоціацією оптових ринків також проводить моніторинг замовлення на сільгосппродукцію, аби разом з Асоціацією сільських голів прогнозувати та рекомендувати одноосібникам, яку продукцію вирощувати на городах, для того, щоб повністю покрити потреби попиту та відрегулювати ціну на продукти харчування.