Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОН», про те, чому запуск Миколаївського портового вузла та розгортання інженерних груп на Каховській ГЕС мають стати невід’ємною частиною «морського перемир’я», яке вже декілька днів обговорює весь світ.
Санкції послабили позиції росії
Відкриття Україною глибоководних портів одеського регіону суттєво посилило позиції України як надійного партнера у забезпеченні продовольчої безпеки світу.
Завдяки цьому кроку Україна продовжує виконувати свою роль житниці Європи та світу, забезпечуючи стабільність на глобальних ринках продовольства.
Водночас санкції щодо добрив, флоту та системи SWIFT послабили позиції російської федерації, що створило передумови для переосмислення її стратегічних підходів.
Сьогодні ми чуємо заяви про домовленості зупинки вогню по галузі водного транспорту спрямовані на перевірку щирості намірів росії щодо припинення вогню. Але ми переконані, що такі домовленості повинні бути орієнтовані на утримання статусу України як надійного партнера продовольчої безпеки у світі.
Для досягнення цієї мети необхідний системний зв’язок зустрічних кроків з підвищення довіри.
Ми закликаємо США як гаранта домовленостей, Данію, Францію, Британію, Німеччинину, Мінекономіки, Мінрозвитку (інфраструктури), Мінагрополітики, Cofco, Bunge, ДПЗКУ та інших добитися реальної дорожньої карти з наступних заходів:
Необхідна реальна дорожня карта миру
Підкреслю, що відновлення дамби та шлюзу на Каховській ГЕС — це не лише питання ядерно-енергетичної безпеки, але й гуманітарної та продовольчої стабільності. Це забезпечить водопостачання населених пунктів, відновлення рівня підземних вод для сільського господарства та відновлення міжнародного водного шляху Е-40 для забезпечення логістики.
Крім того, це стане інструментом практичної реалізації фінансування відбудови, що дозволить не лише відновити інфраструктуру, але й створити стабільний економічний та гуманітарний базис для півдня України.
Так, говорячи про економіку, відкриття Миколаївського портового вузла дозволить скоротити витрати на логістику до 4$/т, а відродження судноплавства міжнародним водним шляхом Е-40 (річка Дніпро) може дати додаткову економію до 3$/т агровиробнику. Ми працюємо з близько 3 тис. малих і середніх фермерствих господарств.
Ми закликаємо міжнародну спільноту підтримати ці ініціативи та спільно працювати над реальною дорожньою картою миру на міжнародних водних шляхах зокрема Е-40 з повноцінним запуском Миколаївського портового вузла.
Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОН»
https://latifundist.com
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше