Щорічно в весняно-літній період під час підвищення температури повітря та морської води можна спостерігати за великою чисельністю мертвої риби, викинутої на берег. Виною цьому - зниження вмісту розчиненого у воді кисню, що приводить до задухи донних видів риб басейну Азовського моря.
Для запобігання викиду мертвої риби на узбережжя Азовського моря організаціям, які мають дозвільні документи на здійснення рибного промислу дозволяється проведення меліоративного лову водних живих ресурсів, мета якого - вилучення окремих видів риби та інших водних живих ресурсів для оптимізації кількісного, якісного складу популяцій, попередження загибелі від явищ задухи, епізоотій, поліпшення стану водних екосистем.
Щороку проводиться комплекс заходів з усунення надзвичайного становища (погоджується механізм спільних заходів органів Мінприроди, Азовдержрибоохорони, наукових рибогосподарських закладів та рибодобувних підприємств). Створюються мобільні групи, котрі постійно проводять гідрохімічний контроль морської води.
12 червня цього року Державною Азовською морською екологічною інспекцією було прийнято рішення про відкриття меліоративного лову через зменшення місткості розчиненого в морській воді кисню до 3,0 г/л та виявлення масового підходу бичка до берега у прибережному районі Білосарайської затоки Азовського моря від с. Куликівське до оголовку Бердянської коси.
Спеціалістами Державної Азовської морської екологічної інспекції щодобово в літній період проводиться контроль за температурним, кисневим режимами морської води та кількості вилучених біоресурсів під час проведення меліоративних заходів.