Ефективна обробка сільгоспугідь можлива лише за умови використання сучасної сільськогосподарської техніки. Тож на сьогодні, окрім державних дотацій, необхідно впровадити на вітчизняних підприємствах інноваційні технології, які дозволять українській техніці конкурувати з іноземними аналогами.
Наразі в Україні існує потреба в сучасній сільгосптехніці. Багаторічна державна підтримка вітчизняного сільгоспмашинобудування, часткова компенсація вартості техніки вітчизняного та спільного виробництва досі не дала запланованих результатів. Тож, на сьогодні, Міністерство аграрної політики та продовольства створює сприятливі умови для того, щоб українська техніка відповідала сучасним вимогам енергоефективності, була доступна за цінами та з налагодженим сервісом.
Задля цього, окрім субсидування купівлі вітчизняних сільгоспмашин, держава буде сприяти впровадженню новітніх інноваційних технологій, швидкому оновленню неефективної виробничої бази, виробництву кращих зразків сільгосптехніки з поступовим заміщенням імпортної елементної бази на українських підприємствах, а також збільшенню відсотку українських вузлів.
Це також стане можливим завдяки міжнародній науково-виробничої інтеграції, організації спільного з світовими лідерами виробництва сільгосптехніки на базі вже існуючих потужностей в Україні.
На минулому засіданні Уряду, Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що країна, в якій виробляється більше 50 мільйонів тонн зерна, зобов’язана виробляти власні комбайни, трактори, сівалки, а витрачати бюджетні кошти на придбання імпортної техніки там, де є вітчизняні аналоги – це безвідповідальне марнотратство.