9-15 червня у Південно-Африканській Республіці відбулася конференція «The Cash Crop Conference 2012» у рамках проекту "Аgri benchmark", партнером якого від України протягом останніх 4 років виступає Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). Учасники заходу відмітили суттєвий потенціал підвищення урожайності основних зернових культур у країнах СНД, зокрема, в Україні.
З метою вивчення та порівняння конкурентоспроможності національних виробників молока, зернових, олійних та виробників яловичини асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" 4 роки тому за підтримки Німецького сільськогосподарського товариства (DLG, Франкфурт, ФРН) та Федерального дослідного інституту сільських територій, лісового та рибного господарства (vTI, Брауншвейг, ФРН) впровадила в Україні міжнародний бенчмаркінг-аналіз кращих сільськогосподарських підприємств України.
За допомогою уніфікованої моделі у рамках проекту «Аgri benchmark» порівнюються системи виробництва, витрат та доходів господарств не лише в межах однієї країни, але й по всьому світу з метою визначення їх конкурентоспроможності та виявлення причин та передумов ефективного господарювання.
Перша сесія цьогорічного проекту була присвячена потенціалу інтенсифікації виробництва зернових та олійних культур. Представляючи Україну в Південно-Африканській Республіці, експерт Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон наголосив, що наша держава може збільшити урожайність більшості культур на 50-55% лише за рахунок перейняття слабкими аграрними компаніями успішних практик найкращих сільгосппідприємств.
Експерта УКАБ підтримали колеги з різних країн світу, зазначивши, що країни СНД і, зокрема, Україна мають великий потенціал підвищення урожайності основних культур.
«Значного підвищення ефективності виробництва зернових і олійних культур можна досягти шляхом вдосконалення виробничих процесів, системи внесення добрив, використання якісного насіння, поліпшення якості виконання технологічних операцій, підвищення рівня менеджменту в господарствах», - наголосив Роман Сластьон.
Наприклад, сьогодні ефективні господарства отримують по 5-6 тонн з гектара пшениці, кукурудзи – 8-10 тонн, соняшнику – 2,5-3 тонни з гектара, що на 50% більше, ніж середньостатистичні сільгосппідприємства.
Крім потенціалу вирощування зернових і олійних культур, під час конференції у ПАР країни-учасники проекту «Аgri benchmark» обговорили питання розширення площ під сільськогосподарськими культурами, транспорту і логістики, а також діяльності агрохолдингів.
Про проект "Аgri benchmark"
З метою вивчення та порівняння конкурентоспроможності національних виробників молока, зернових, олійних та виробників яловичини, асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" за підтримки Німецького сільськогосподарського товариства (DLG, Франкфурт, ФРН) та Федерального дослідного інституту сільських територій, лісового та рибного господарства (vTI, Брауншвейг, ФРН) впровадила в Україні міжнародний бенчмаркінг-аналіз кращих сільськогосподарських підприємств України.
Тісна співпраця у рамках проекту з партнерами з усього світу сприяє не лише глобальному розумінню змін та розвитку досліджуваних галузей, а й дає змогу ознайомитися з технологіями та методами роботи колег по напрямку виробництво молока, яловичини, зернових та олійних. Так, до аналізу молочних господарств долучилися більш ніж 300 господарств майже усіх країн Європейського Союзу. Аналіз виробництва яловичини проводиться вже в 17 країнах світу, які представляють приблизно 80% світового виробництва яловичини. Крім того, у проекті задіяні аграрні економісти з 21 країни світу 6 континентів.
Таким чином, кожне окреме підприємство, заручившись підтримкою міжнародних експертів, може отримати нові ідеї щодо вдосконалення та розвитку свого бізнесу, обмінятися досвідом з іноземними колегами, визначити свої слабкі та сильні сторони у порівнянні з іншими, дізнатися, наскільки ефективні та конкурентоспроможні окремі технології, які перспективи розвиту тієї чи іншої галузі та які фактори впливають на прийняття рішень керівниками господарств.
Асоціація
Український клуб аграрного бізнесу