Сезон посівної вже розпочато, і землеробам не дають спокою нові клопоти. Серед них – захист врожаю – одне з нагальних питань кожного сезону. Дедалі більшого попиту на ринку засобів захисту рослин набувають препарати вітчизняних компаній-генериків. А навіщо, власне, переплачувати за відому світову ТМ, якщо свої вітчизняні рідніші та знані?
Протягом останніх років у засобах масової інформації все частіше з’являються свідчення вітчизняних аграріїв щодо ефективності та доцільності використання препаратів компаній-генериків. Та й самі компанії вже стають досить потужними конкурентами світовим лідерам на ринку ЗЗР. Вони починають вести виважену політику, постійно вивчають та вдосконалюють свої продукти, плідно співпрацюючи з вітчизняними науковими установами. І об’єднуються задля того, щоб враховувати інтереси і реагувати на всі потреби сільгоспвиробників, - прикладом цього є створення Асоціації вітчизняних виробників засобів захисту рослин, мета якої – захищати вітчизняних виробників ЗЗР та сприяти популяризації вітчизняних продуктів цього сегменту агроринку.
Кожного аграрного сезону наш сільгоспвиробник має витратити достатньо коштів на посівні та паливно-мастильні матеріали, сільгосптехніку та інші ресурси. Отже, коштів на пестициди залишається не так багато. Тому й звертають аграрії свою увагу на вітчизняні компанії – на кшталт «Агросфери» чи «Альфа-Хімгруп», які пропонують генеричні продукти засобів захисту рослин.
Препарати-генерики на сьогодні за якістю не поступаються світовим оригіналам, а конкурентоспроможні ціни дають виняткову можливість вітчизняному сільгоспвиробнику заощадити кошти.
Варто лише порівняти: гербіцид всебічної дії компаній генериків («Альфа-Хімгруп», «Агросфера») у 2,3 рази дешевший, ніж препарат-оригінал виробництва компанії «Дюпон». Іноді різниця у ціні сягає позначки 3,5-4 рази: це стосується протруйників, які дешевші за оригінальний продукт компанії «Байєр» на 70-80%. Інсектициди генеричних компаній пропонуються у 1,3-1,5 разів нижчі за ціною оригіналу, який пропонує аграріям компанія «Басф».
Звісно, ніхто не буде сперечатися щодо якості вищезгаданих оригіналів. Але нашому господареві дуже рідко щастить на державні дотації з придбання засобів захисту рослин. Тому й намагаються українські аграрії рахувати та заощаджувати. А компанії-генерики йдуть їм на зустріч, використовуючи вже відому й перевірену формуляцію діючої речовини: пропонують продукти власного виробництва. Адже тара є вітчизняною, досліди проводяться на базі українських науково-дослідних організацій. Звідси й доступна ціна для вітчизняних аграріїв.
Й дуже добре, що тенденція попиту на продукти українських компаній-генериків помітно зростає. Адже власне виробництво – це нові робочі місця, додаткові надходження до держбюджету, оздоровлення вітчизняної економіки. А дешевше і якісніше – це корисніше як для держави, так і для господаря. І гарантовано збережений врожай є тому підтвердженням.
Юрій Верчук