Вивченням правозахисної діяльності в екологічній сфері установлено, що сільськогосподарськими підприємствами допускаються суттєві порушення вимог законів у сфері охорони довкілля, чим завдають істотної шкоди інтересам громадян та держави. Про це повідомили у Генпрокуратурі.
Поширені факти самовільного будівництва і експлуатації тваринницьких ферм, несанкціонованого розміщення відходів, викидів їх в атмосферу тощо. Як правило, все це відбувається за відсутності будь-яких дозвільних документів від контролюючих інстанцій або з порушенням вимог екологічної інспекції та СЕС.
"Результати правозахисної діяльності в екологічній сфері свідчать про наявність фактів несанкціонованого забруднення сільськогосподарськими підприємствами земель, повітря та водних об'єктів, незаконного видобування підземних вод, піску, каменю тощо. Все це призводить до того, що у людей починають з’їжджати у річку їх будинки, забруднюються колодязі з питною водою, стають непридатними для відпочинку береги водойм.
Тому Генеральною прокуратурою ініційовано та організовано відповідну комплексу перевірку з цього питання", - зазначив Генеральний прокурор Віктор Пшонка. З урахуванням стану законності на цьому напрямі перевірка ГПУ проводитиметься із залученням прокуратур обласного рівня. Окремим напрямком перевірки стане контроль додержання законодавства ти вжитих заходів збоку органів державного контролю у цій сфері.