Молочні продукти, що зараз масово продають на українських і, зокрема, полтавському ринках за якістю нічим не кращі за вітчизняні. Так стверджують незалежні експерти.
«Я не говорю, що не потрібно купувати білоруські продукти, але є моменти, над якими варто задуматися. Наприклад те, що основні виробництва Білорусії знаходяться в найбільш забруднених радіацією регіонах - Гомель, Рогачів», - розповів журналістам на засіданні полтавського прес-клубу щодо якості молочних продуктів директор київського Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець. Фахівець зазначив, що незважаючи на те, що в Білорусії продукція суворо перевіряється на радіонукліди, результатів таких перевірок до України не надходить.
Наголосили фахівці і на «свіжості» таких продуктів. «Не можна говорити про те, що молоко парне, коли врахувати, який шлях воно проїхало. Із виробництва його кількасот кілометрів до кордону, там якийсь час воно проходить митницю, а потім Україною, на склади, у магазини. Дуже дивно, коли береш за таких умов продукт із Білорусії, а на ньому сьогоднішня дата» - говорить Юрій Чорнобривець.
Начальник відділу оцінки відповідності харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» Оксана Гньотова нагадала, що неодноразово у продукції наших сусідів знаходили антибіотики. У 2009 та 2010 роках Росія через вміст антибіотиків забороняла ввіз білоруських молокопродуктів, а 2012 таку заборону наклали і в Україні. «Антибіотики, що містять у продуктах у великій кількості викликають звикання організму і потім, коли ми хворіємо, антибіотики, які ми приймаємо як ліки, уже не допоможуть», - говорить Оксана Гньотова.
Проте, незважаючи на деякі негативні моменти, експерти повідомили, що білоруські молокопродукти, які брали на перевірку Інституті споживчих експертиз, не мають значних відхилень від норми та стандартів.