Майже половина продуктів харчування і товарів продовольчого ринку не відповідають вимогам українського законодавства. Про це сьогодні сказав на прес-конференції начальник управління ринкового нагляду Державної інспекції з питань захисту прав споживачів Сергій Кияниченко, передає кореспондент УНН.
"За результатами перевірок Держспоживінспекцією продуктів харчування і ринку продовольчих товарів близько 43% товарів є з суттєвими порушеннями вимог законодавства, норм, правил стандартів, технічних умов і також закону про захист прав споживачів. Тобто, ми можемо стверджувати, що приблизно половина товарів на нашому ринку на сьогоднішній день за результатами перевірок в тій чи іншій мірі не відповідає вимогам діючого законодавства", - повідомив посадовець.
Основним порушенням, за його словами, є те, що споживач не може отримати серед більшості товарів, які лежать на прилавках, достовірну, своєчасну і необхідну інформацію. Тобто, на значній кількості товарів розповсюджувач не надає супроводжувальних документів не тільки споживачеві, але й контролюючим органам.
Як повідомляв УНН, в Україні діють застарілі норми та вимоги до складу та якості продукції. "Медико-біологічні вимоги та санітарні норми якості продовольчої сировини та харчових продуктів" були ухвалені ще 1989 року і з того часу майже не оновлювалися. У результаті українські експерти не можуть навіть визначити безліч речовин, які присутні у продуктах харчування, а виробники, не порушуючи закон, труять споживача.
Як розповіла УНН керівник експертно-аналітичного відділу Центру експертиз "Тест" Ніна Кільдій, в Україні, яка є світовим лідером з виробництва та експорту соняшникової олії, тільки нещодавно встановили нормативи та почали визначати вміст такої небезпечної речовини як бензопірен, що присутня у недоочищеній соняшниковій олії.
Проте це ще далеко не все з того переліку небезпечних компонентів, які вітчизняні експерти не мають змоги відслідкувати, а отже, і виявити у продуктах харчування.