Аграрний тиждень. Україна
АТУ»Новини»Микола Присяжнюк: питання використання ГМО потребує додаткового вивчення
АТУ»Новини»Микола Присяжнюк: питання використання ГМО потребує додаткового вивчення

Микола Присяжнюк: питання використання ГМО потребує додаткового вивчення

27 вересень, Розділ Новини, переглядів 4 259

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк наголошує, що питання використання рослин, що містять генетично модифіковані організми, потребує додаткового вивчення. На сьогодні в Україні їх використання на законодавчому рівні заборонено.

Міністр поінформував, що наразі розпочата перевірка імпортованого насіння, яке використовується в Україні, та зернових, які виробляються, щодо можливої наявності в них ГМО. Він додав, що такий тотальний аналіз буде проведено протягом найближчих трьох місяців та зазначив, що організовується низка консультацій із зарубіжними фахівцями.
«Сьогодні ми оголосили трьохмісячник для інспекції щодо проведення аналізу на наявність ГМО, і яким чином це впливатиме на об’єми виробництва. Це робитиме Держсільгоспінспекція. Перевірятися буде насіння технічних культур, зокрема сої, цукрового буряку, кукурудзи, соняшнику. Насіння пшениці перевірятися не буде, оскільки в Україні насіння, яке використовується, вітчизняної селекції. Ми запропонуємо спеціалістам з цих питань проводити круглі столи і Мінагрополітики буде виступати їх організатором», - сказав Міністр.
Він уточнив, що Міністерство такі заходи ініціює та проведе у листопаді-грудні за участю провідних фахівців генної інженерії та їх опонентів, щоб прийняти виважене рішення та визначити позицію держави до цього виду продукції.





Схожі новини
  • Кабмін пропонує відмінити обов’язковість маркування товарів, що не містять ГМО, на рівні закону
  • Аби наростити врожайність, необхідно збільшити використання елітного насіння
  • Аграрії намолотили близько 20 мільйонів тонн ранніх зернових
  • В Україні розпочато програму 100% заміни насіння картоплі у населення
  • Присяжнюк: налагодження співпраці із Китаєм дасть можливість інтенсифікувати розвиток українського агросектору

  • Додати комментар
    Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.