Євросоюз дійшов висновку, що виробництво біопалива веде до подорожчання продуктів харчування.
За інформацією ЗМІ, у 2009 році Євросоюз ухвалив до 2020 року підвищити частку біопалива для транспорту до 10%. Мета була подвійна: зменшити залежність від поставок нафти та газу і одночасно знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу, повідомляє Вголос.
Виробництво біопалива різко зросло, поступово почав налагоджуватися і збут. Але тепер ЄС дає відбій: занадто багато сільськогосподарських площ зайнято під виробництво біопалива, занадто багато зерна і рослинної олії йдуть не на стіл, а в паливні баки автомобілів.
Про плани зміни політики оголосили одразу два комісара Євросоюзу: німець Гюнтер Еттінгер, який курирує енергетику, і датчанка Коні Хедегор, у віданні якої знаходяться питання захисту клімату.
"Ми зробили висновки і вирішили заморозити використання пшениці, ріпаку, кукурудзи та інших культур для виробництва біопалива на нинішньому рівні 5%", - заявив Еттінгер.
За інформацією ЗМІ, Гуманітарні організації з самого початку застерігали: виробництво біопалива призведе до дефіциту рослинних продуктів харчування на світовому ринку. І дійсно, ціни на продовольство в світі в останні роки пішли різко вгору. Почасти це викликано спекуляцією, але і біопаливо відіграло свою негативну роль.
В Європі і США його виробництво приносило фермерам найчастіше більше прибутку, ніж продаж зерна та інших культур. А в багатьох країнах, що розвиваються почалася вирубка лісів з метою розширення площ для вирощування технічних сільськогосподарських культур. Так що і в справі захисту клімату ефект виявився більш ніж сумнівним.