Сьогодні, 23 листопада, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк провів зустріч із представниками зерноторгових компаній та громадських організацій. Під час зустрічі було обговорено питання обсягів експорту зерна, зокрема продовольчої пшениці, в поточному маркетинговому році та поставок кукурудзи до Китаю.
Першим питанням, яке обговорювалося під час зустрічі, став експорт зерна в поточному маркетинговому році, зокрема продовольчої пшениці.
Учасники зустрічі висловили задоволення рівнем налагодженої співпраці. Так, президент Української зернової асоціації Володимир Клименко наголосив, що та схема роботи держави та зернотрейдерів, яка сформована в поточному маркетинговому році, зокрема підписання Меморандуму, є прозорою та зрозумілою для обох сторін. Водночас, з огляду на те, що станом на сьогодні експорт продовольчої пшениці становить 5,2 мільйона тонн, президент Української зернової асоціації висловив готовність зерноторгових компаній припинити її експорт.
«Схема співпраці ефективна, оскільки всі сторони виконують одна перед одною зобов’язання, не завдаючи взаємних збитків. Ми готові зупинити (експорт продовольчої пшениці)», − сказав Володимир Клименко.
Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко підтримав готовність до узгоджених дій та виконання положень Меморандуму та зазначив, що вільні для експорту обсяги продовольчої пшениці на сьогодні майже вичерпані.
Резюмуючи сказане учасниками зустрічі з цього питання, Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк наголосив, що пріоритетом держави є забезпечення продовольчої безпеки в частині наявності достатніх обсягів продовольчої пшениці.
«Наша головна ціль – забезпечити громадян хлібом», − зазначив Міністр.
Він нагадав, що в поточному році держава забезпечила закупівлю до Аграрного фонду близько 1,7 мільйона тонн збіжжя – цього обсягу достатньо для забезпечення хлібопекарських підприємств борошном на 5 місяців. Він також додав, що відповідні запаси зерна мають регіональні хлібопекарські підприємства.
Окрім цього питання, учасники зустрічі також обговорили можливості експорту української кукурудзи до Китаю. Міністр зазначив, що з китайською стороною узгоджені фітосанітарні показники, яким повинно відповідати українське зерно.
Також Микола Присяжнюк наголосив, що всі учасники аграрного ринку – від товаровиробника до зерноторгових компаній − зможуть експортувати кукурудзу до Китаю, та закликав учасників зібрання визначитися щодо обсягів поставок кожного з потенційних експортерів, оскільки в поточному році можливий обсяг поставки кукурудзи до Китаю становить близько 2 мільйонів тонн.
Довідково.
Станом на 23 листопада з України експортовано 11,1 млн тонн зерна, з них пшениці – 5,2 млн тонн, 3,9 млн тонн кукурудзи, 1,7 млн тонн ячменю.
За оцінками Мінагрополітики, експорт зерна з України в 2012/2013 маркетинговому році може становити 21-22 млн тонн.