Верховна Рада й уряд Криму прийняли розроблену вченими виноградовиноробської галузі Програму розвитку виноградарства й виноробства до 2025 року. Річ у тім, що досі виноградарство Криму відчуває згубні наслідки «боротьби з пияцтвом», розгорнутої керівництвом КПРС у 80-х роках. Тоді вирубка винограду, жорстко контрольована Єгором Лігачовим, торкнулася головним чином степової зони, що була виробничою базою як для ординарного, так і для марочного виноробства. Виноградники, вирубані в степовій зоні, досі не відновлені, а насадження, що збереглися, стали малопродуктивними й вимагають заміни.
Мета програми — розвиток галузі на якісно новому рівні. Зокрема, програма передбачає вже до 2020 року завершити перезакладання всіх старих виноградників, посаджених ще 30—40 років тому. Усього до 2025 року планується замінити насадження більш як на 19 тисячах гектарів. У результаті площа виноградників у Криму досягне 33,4 тисячі гектарів.
Програма передбачає, що вже 2015 року врожайність винограду в Криму зросте на 53%, а 2020 року порівняно з 2010-м урожайність і валове збирання ягід зростуть удвічі. Основні площі нових виноградних насаджень передбачені в неукривній зоні. Щороку до 2020 року на ці цілі до галузі перераховуватиметься до 140 мільйонів гривень як бюджетних, так і залучених коштів. У цілому до 2025 року для реалізації програми буде використано близько 2,4 мільярда гривень