Аграрний тиждень. Україна
» » Біолан, Емістим С та інші – для кожної родини
» » Біолан, Емістим С та інші – для кожної родини

    Біолан, Емістим С та інші – для кожної родини


    Бо однією з передумов щедрого врожаю є хороше цвітіння овочевої та іншої рослини, а також відповідне її запилення. Навіть не дуже багата поки що практика використання Івіну, Емістиму С, Біолану під час вирощування квітів уже дала чудові результати.

    Справжньою ж сенсацією стало застосування деяких регуляторів росту спеціально для стимуляції цвітіння такої вкрай примхливої рослини як люцерна.

    Втім, біостимулятори – що це? Яка їх конкретна дія на рослину? Наш співрозмовник – один із конструкторів препаратів, директор державного підприємства «Міжвідомчий науково-технологічний центр «Агробіотех» НАН та МОН України, академік Сергій Платонович Пономаренко.

    - Отже, що таке біостимулятори?

    - Це такі хімічні сполуки, які активно діють на фітогормонний статус рослини. Гормони ж – речовини, від яких залежить нормальний обмін речовин у рослинному організмі, хороший, динамічний його розвиток, стійкість до несприятливих умов, хвороб і шкідників. Отже, добре працюють гормони – добре розвивається і міцним та здоровим виростає увесь рослинний організм. Закон, до речі, той самий, що і для організму людини.

    - Пане Сергію, що дають людям, закоханим у красу, біостимулятори?

    - Наприклад, ви вирощуєте квіти чи маєте намір цим займатись. Отож, як і належить, придбали насіння в одному з магазинів об'єднання "Укрсортнасіннєовоч», на базарі, виписали у когось поштою або зібрали самі...

    Але чи зберігалося це багатство у належних умовах, у відповідній тарі (а не скажімо, глухо запаяним у целофан), за оптимальної температури та вологості повітря? Має значення навіть, коли йдеться про насіння, що зберігалося протягом короткого проміжку часу – з осені до весни.

    Але, припустимо, насіння у вас усе ж більш-менш якісне, і для його проростання все складається сприятливо: вчасно з'явиться паросток і якість посівного матеріалу – схожість, енергію проростання – можна визначити за його виглядом. Проте це ідеальний варіант: з тих, які бувають переважно лише в лабораторії.

    В повсякденній практиці найчастіше виникає чимало непередбачуваного і неприємного: насіння може бути застарілим, зіпсованим. В результаті зійде пізніше, ніж потрібно, або сходи будуть кволими... Ось саме у цьому разі квітникар і має можливість значно зменшити фактор ризику: обробивши насіння перед висівом одним із біостимуляторів, він значно поліпшить його якість.

    Хвора чи зі слабкою енергією проростання насінина проходить ніби капітальний ремонт: скажімо, від того ж Біолану чи Емістиму С вона одержує цілий комплекс біологічно активних речовин фітогормонів, амінокислот, ферментів, мікроелементів тощо. Таке насіння швидше проростає, утворює сильну розгалужену кореневу систему, в паростка значно поліпшується фотосинтез, розмір листової пластинки.

    - Якщо такі дива відбуваються з хворою чи ослабленою насіниною, то на що ж здатна насінина здорова, яка ще й оброблена стимулятором росту?

    - Вона значно випереджає у розвитку інші рослини. Ті, для кого квіти – бзнес, вирощують їх у теплицях і парниках в умовах сприятливих для росту рослин. Та всілякі «сюрпризи » можливі не лише через недоброякісне насіння. Бо якщо грунт, температуру у парниках і теплицях можна проконтролювати, то від шкідників і хвороб рослини тут незастраховані.

    І ще: дуже часто квітникарі вирощують квіти до якоїсь урочистої дати, свята, прагнуть виростити свою красу раніше за інших, щоб і здивувати, і більше заробити. Таким потрібні гарантії результатів своєї праці... Що вже говорити про сотні тисяч людей, які вирощують квіти для себе, для коханих – н подвір'ї, на дачі, балконі чи у кімнаті!

    - Тобто, обробка насіння квітів і самих рослин біостимуляторами гарантує успіх?

    - Дає багато гарантій. Бо ріст, фізіологічний розвиток будь-якої рослини залежить не тільки від якості насіння. Є ще догляд за нею, вчасний полив тощо. Рослині потрібно створювати максимально сприятливі умови для розвитку. Що ж до біостимуляторів, то бажано періодично обприскувати рослини водним розчином Біолану або Емістиму С в поєднанні з хелатними формами мікроелементів.

    - Дехто ставиь їх дію під сумнів: мовляв, лише 1 мл препарату на 10-15 літрів води. Це ж краплини в морі!

    - Друзі мої, а чому ви не ставите під сумнів дію гомеопатичних препаратів?! Або страшну силу щонайменших доз отрут тієї ж кураре, краплини якої достатньо, щоб вбити чималу кількість людей? Чи могутність невидимого атома, що, розщеплюючись, дає велетенську енергію?

    Не так давно вчені зробили відкриття: фрагменти стінки рослинної клітини беруть участь у регуляції росту, розвитку, розмноженні рослини, у захисті її від хвороб. Отож, якщо певним чином подіяти на окремі клітини рослини за допомогою певної хімічної сполуки, скажімо, на ті клітини, в яких закладено гени, що відповідають за розвиток коріння, то ці клітини видадуть рослині повну програму росту... коріння. Те ж відбудеться, коли подіяти на гени фотосинтезу, цвітіння...

    Тож немає жодної потреби у великих дозах: біостимулятори виконують роль фітогормонів, їх дію підтверджено дослідами й виробничою практикою у різних грунтово-кліматичних зонах України, Росії, Білорусі, Китаю, Німеччини, Казахстану та інших країн.

    До речі, вже сформувався неабиякий попит на регулятори росту рослин. Ми одержуємо купи листів, в яких нас просять надіслати препарати, нам дуже багато телефонують. Нині задовольнити всі прохання, чесно кажучи, важкувато. Та, гадаю, з часом проблему вирішимо. А поки що квітникарі, городники-аматори можуть купити біостимулятори у магазинах системи «Укрсортнасіннєовоч», які є в кожному обласному центрі, або на Харківському шосе, 50 (Київ), де працює ДП МНТЦ «Агробіотех» НАН та МОН України.

    - А невже гною та добрив не вистачає для стимулювання росту рослин?

    - Безумовно, вони підвищують врожай, проте покращити якість продукції в певній мірі не спроможні. Ми вишукали природні продукти біотехнологічного виробництва. Це продукти життєдіяльності грибів мікроміцетів з кореневої системи женьшеню. Сьогодні в стерильних умовах на живильному середовищі вони виро***ють природні біологічно активні сполуки. Вони є адаптогенами – речовинами, які послаблюють від`ємний вплив навколишнього середовища і антропогенних факторів. А цікаві тим, що у дендрології, ботанічних садах, на ділянках садівників й овочівників допомагають приживатися рослинам-екзотам.

    Екологічно ці сполуки абсолютно безпечні, особливо в тих запропонованих концентраціях, які можна віднести для наноекобіотехнологій. Проведено повний комплекс токсиколого-гігієнічних досліджень, наслідків їх використання тощо. Під їх впливом покращується розвиток кореневої системи, збільшується її поглинальна спроможність, формується природнє екологічно безпечне мікробіологічне середовище.

    Один із пріоритетів: під впливом регуляторів росту рослин зменшується надходження в рослини іонів важких металів і радіонуклідів, підвищується детоксикація різних полютантів рослиною. І все це доступно по вартості кожній родині (у порівнянні із закордонними аналогами).

    - Де можна побачити результати дії ваших препаратів?

    - В першу чергу я порадив би це зробити на власній ділянці. Та не забувайте для порівняння залишити кілька рослин без обробки біостимуляторами.

    Із прикладів я навів би агрокомбінат «Пуща водиця», де протягом багатьох років відпрацьовано елементи технологій з українськими біостимуляторами.

    Цього року разом з фахівцями ботанічного саду НАН України ми обробили насадження бузку, згідно угоди з Печерським зеленбудом 800 кущів калини, закладених з ініціативи Президента В. Ющенка в пам`ять жертв голодомору. На прохання Уманського дендропарку «Софіївка» наші препарати використані на плантації медвежого горіху. Плідно співпрацюємо з «Вінноблагролісом», вирощуючи саджанці лісових порід, новорічних ялинок, тополь як енергетичної відновлюваної сировини тощо.

    І останнє. Ми 7-й рік поставляємо німецьким партнерам наші біостимулятори в компанію (м. Дрезден), яка вирощує 60 000 орхідей на рік і має більш якісну продукцію на тиждень раніше за конкурентів.І останнє. Ми 7-й рік поставляємо німецьким партнерам наші біостимулятори в компанію (м. Дрезден), яка вирощує 60 000 орхідей на рік і має більш якісну продукцію на тиждень раніше за конкурентів.


    Наталія Давидова





    Схожі новини
  • Розкрито механізм фізіологічної дії біозахисного ефекту
  • На варті високого урожа
  • Використання регуляторів росту рослин в сучасних агротехнологіях
  • Регулятори росту рослин - вагомий резерв урожаю-2009
  • У СОТ – З ІННОВАЦІЙНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Біолан, Емістим С та інші – для кожної родини


Бо однією з передумов щедрого врожаю є хороше цвітіння овочевої та іншої рослини, а також відповідне її запилення. Навіть не дуже багата поки що практика використання Івіну, Емістиму С, Біолану під час вирощування квітів уже дала чудові результати.

Справжньою ж сенсацією стало застосування деяких регуляторів росту спеціально для стимуляції цвітіння такої вкрай примхливої рослини як люцерна.

Втім, біостимулятори – що це? Яка їх конкретна дія на рослину? Наш співрозмовник – один із конструкторів препаратів, директор державного підприємства «Міжвідомчий науково-технологічний центр «Агробіотех» НАН та МОН України, академік Сергій Платонович Пономаренко.

- Отже, що таке біостимулятори?

- Це такі хімічні сполуки, які активно діють на фітогормонний статус рослини. Гормони ж – речовини, від яких залежить нормальний обмін речовин у рослинному організмі, хороший, динамічний його розвиток, стійкість до несприятливих умов, хвороб і шкідників. Отже, добре працюють гормони – добре розвивається і міцним та здоровим виростає увесь рослинний організм. Закон, до речі, той самий, що і для організму людини.

- Пане Сергію, що дають людям, закоханим у красу, біостимулятори?

- Наприклад, ви вирощуєте квіти чи маєте намір цим займатись. Отож, як і належить, придбали насіння в одному з магазинів об'єднання "Укрсортнасіннєовоч», на базарі, виписали у когось поштою або зібрали самі...

Але чи зберігалося це багатство у належних умовах, у відповідній тарі (а не скажімо, глухо запаяним у целофан), за оптимальної температури та вологості повітря? Має значення навіть, коли йдеться про насіння, що зберігалося протягом короткого проміжку часу – з осені до весни.

Але, припустимо, насіння у вас усе ж більш-менш якісне, і для його проростання все складається сприятливо: вчасно з'явиться паросток і якість посівного матеріалу – схожість, енергію проростання – можна визначити за його виглядом. Проте це ідеальний варіант: з тих, які бувають переважно лише в лабораторії.

В повсякденній практиці найчастіше виникає чимало непередбачуваного і неприємного: насіння може бути застарілим, зіпсованим. В результаті зійде пізніше, ніж потрібно, або сходи будуть кволими... Ось саме у цьому разі квітникар і має можливість значно зменшити фактор ризику: обробивши насіння перед висівом одним із біостимуляторів, він значно поліпшить його якість.

Хвора чи зі слабкою енергією проростання насінина проходить ніби капітальний ремонт: скажімо, від того ж Біолану чи Емістиму С вона одержує цілий комплекс біологічно активних речовин фітогормонів, амінокислот, ферментів, мікроелементів тощо. Таке насіння швидше проростає, утворює сильну розгалужену кореневу систему, в паростка значно поліпшується фотосинтез, розмір листової пластинки.

- Якщо такі дива відбуваються з хворою чи ослабленою насіниною, то на що ж здатна насінина здорова, яка ще й оброблена стимулятором росту?

- Вона значно випереджає у розвитку інші рослини. Ті, для кого квіти – бзнес, вирощують їх у теплицях і парниках в умовах сприятливих для росту рослин. Та всілякі «сюрпризи » можливі не лише через недоброякісне насіння. Бо якщо грунт, температуру у парниках і теплицях можна проконтролювати, то від шкідників і хвороб рослини тут незастраховані.

І ще: дуже часто квітникарі вирощують квіти до якоїсь урочистої дати, свята, прагнуть виростити свою красу раніше за інших, щоб і здивувати, і більше заробити. Таким потрібні гарантії результатів своєї праці... Що вже говорити про сотні тисяч людей, які вирощують квіти для себе, для коханих – н подвір'ї, на дачі, балконі чи у кімнаті!

- Тобто, обробка насіння квітів і самих рослин біостимуляторами гарантує успіх?

- Дає багато гарантій. Бо ріст, фізіологічний розвиток будь-якої рослини залежить не тільки від якості насіння. Є ще догляд за нею, вчасний полив тощо. Рослині потрібно створювати максимально сприятливі умови для розвитку. Що ж до біостимуляторів, то бажано періодично обприскувати рослини водним розчином Біолану або Емістиму С в поєднанні з хелатними формами мікроелементів.

- Дехто ставиь їх дію під сумнів: мовляв, лише 1 мл препарату на 10-15 літрів води. Це ж краплини в морі!

- Друзі мої, а чому ви не ставите під сумнів дію гомеопатичних препаратів?! Або страшну силу щонайменших доз отрут тієї ж кураре, краплини якої достатньо, щоб вбити чималу кількість людей? Чи могутність невидимого атома, що, розщеплюючись, дає велетенську енергію?

Не так давно вчені зробили відкриття: фрагменти стінки рослинної клітини беруть участь у регуляції росту, розвитку, розмноженні рослини, у захисті її від хвороб. Отож, якщо певним чином подіяти на окремі клітини рослини за допомогою певної хімічної сполуки, скажімо, на ті клітини, в яких закладено гени, що відповідають за розвиток коріння, то ці клітини видадуть рослині повну програму росту... коріння. Те ж відбудеться, коли подіяти на гени фотосинтезу, цвітіння...

Тож немає жодної потреби у великих дозах: біостимулятори виконують роль фітогормонів, їх дію підтверджено дослідами й виробничою практикою у різних грунтово-кліматичних зонах України, Росії, Білорусі, Китаю, Німеччини, Казахстану та інших країн.

До речі, вже сформувався неабиякий попит на регулятори росту рослин. Ми одержуємо купи листів, в яких нас просять надіслати препарати, нам дуже багато телефонують. Нині задовольнити всі прохання, чесно кажучи, важкувато. Та, гадаю, з часом проблему вирішимо. А поки що квітникарі, городники-аматори можуть купити біостимулятори у магазинах системи «Укрсортнасіннєовоч», які є в кожному обласному центрі, або на Харківському шосе, 50 (Київ), де працює ДП МНТЦ «Агробіотех» НАН та МОН України.

- А невже гною та добрив не вистачає для стимулювання росту рослин?

- Безумовно, вони підвищують врожай, проте покращити якість продукції в певній мірі не спроможні. Ми вишукали природні продукти біотехнологічного виробництва. Це продукти життєдіяльності грибів мікроміцетів з кореневої системи женьшеню. Сьогодні в стерильних умовах на живильному середовищі вони виро***ють природні біологічно активні сполуки. Вони є адаптогенами – речовинами, які послаблюють від`ємний вплив навколишнього середовища і антропогенних факторів. А цікаві тим, що у дендрології, ботанічних садах, на ділянках садівників й овочівників допомагають приживатися рослинам-екзотам.

Екологічно ці сполуки абсолютно безпечні, особливо в тих запропонованих концентраціях, які можна віднести для наноекобіотехнологій. Проведено повний комплекс токсиколого-гігієнічних досліджень, наслідків їх використання тощо. Під їх впливом покращується розвиток кореневої системи, збільшується її поглинальна спроможність, формується природнє екологічно безпечне мікробіологічне середовище.

Один із пріоритетів: під впливом регуляторів росту рослин зменшується надходження в рослини іонів важких металів і радіонуклідів, підвищується детоксикація різних полютантів рослиною. І все це доступно по вартості кожній родині (у порівнянні із закордонними аналогами).

- Де можна побачити результати дії ваших препаратів?

- В першу чергу я порадив би це зробити на власній ділянці. Та не забувайте для порівняння залишити кілька рослин без обробки біостимуляторами.

Із прикладів я навів би агрокомбінат «Пуща водиця», де протягом багатьох років відпрацьовано елементи технологій з українськими біостимуляторами.

Цього року разом з фахівцями ботанічного саду НАН України ми обробили насадження бузку, згідно угоди з Печерським зеленбудом 800 кущів калини, закладених з ініціативи Президента В. Ющенка в пам`ять жертв голодомору. На прохання Уманського дендропарку «Софіївка» наші препарати використані на плантації медвежого горіху. Плідно співпрацюємо з «Вінноблагролісом», вирощуючи саджанці лісових порід, новорічних ялинок, тополь як енергетичної відновлюваної сировини тощо.

І останнє. Ми 7-й рік поставляємо німецьким партнерам наші біостимулятори в компанію (м. Дрезден), яка вирощує 60 000 орхідей на рік і має більш якісну продукцію на тиждень раніше за конкурентів.І останнє. Ми 7-й рік поставляємо німецьким партнерам наші біостимулятори в компанію (м. Дрезден), яка вирощує 60 000 орхідей на рік і має більш якісну продукцію на тиждень раніше за конкурентів.


Наталія Давидова





Схожі новини
  • Розкрито механізм фізіологічної дії біозахисного ефекту
  • На варті високого урожа
  • Використання регуляторів росту рослин в сучасних агротехнологіях
  • Регулятори росту рослин - вагомий резерв урожаю-2009
  • У СОТ – З ІННОВАЦІЙНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.