На мальовничій Херсонщині вже десять років поспіль побутує добра традиція – в літній сезон проводити яскравий і колоритний фестиваль хорового виконавства. Цього року учасників пісенного дійства хлібом-сіллю зустріла привітна Чорнобаївка.
На фестиваль «Чорнобаївський заспів» завітали сільські хорові колективи закладів культури південного регіону, справжні митці-самородки, люди від землі з мозолистими долонями та щирими українськими серцями, для яких пісня стала другим покликанням. Тому не випадково фестиваль зародився саме на цій благодатній землі, де люди прославили себе самовідданою працею та співочим талантом.
Саме тут народився й один із кращих колективів Херсонщини – самодіяльний народний хор «Калиновий цвіт», художній керівник якого - заслужений працівник культури України Михайло Варгун, концертмейстер - Леонід Кривицький. Поталанило жителям селища і з мудрим керівником, головою приватно-орендного кооперативу «Зоря», Героєм України, Двічі Героєм Соціалістичної Праці Дмитром Костянтиновичем Моторним, великим шанувальником народної пісні та хорового співу. Саме завдяки його ініціативі та матеріальній підтримці засновано фестиваль.
Вперше «Чорнобаївський заспів» пройшов у 1998 році і мав статус обласного. Та з кожним роком коло виконавців розширювалося. Долучалися колективи з інших областей: Миколаївської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Одеської, Вінницької, Запорізької, Київської. А це понад 6 тисяч учасників.
Цьогорічний форум став яскравим, незабутнім дійством. Його гімн, написаний Д. Моторним, оспівує благородну хліборобську справу і цілковито передає настрій людей, що поєднали в співочій душі любов до рідної землі та прагнення вічної краси.
Як завжди, порадували присутніх самодіяльні народні колективи: «Калиновий цвіт», «Степовий гомін», «Хрестівські передзвони», «Криниченька» та інші. Виконавці продемонстрували високу культуру акапельного співу, вокальну майстерність, оригінальні обробки українських народних пісень. Виконавський рівень учасників фестивалю викликав у глядачів справжнє захоплення. Адже пісня – душа народу, в ній сплелися історія, мрії та устремління багатьох поколінь. Любов до народного співу невідривна від любові до рідної землі. Тому, плекаючи шану до української пісні, організатори фестивалю рік у рік будують вічний храм справжньої української культури.
Дарина Шаповал