Закінчення. Початок читайте в попередньому номері «Аграрного тижня. Україна».
В 70-х - на початку 80-х у багатьох видах спорту вихованці "Колоса" були на провідних ролях у світі. Хто сьогодні не знає імен нашого уславленого метальника молота, олімпійського чемпіона Анатолія Бондарчука, гандболістки Ніни Гецько, борця вільного стилю Іллі Мате, кіннотників Віктора Погановського, Юрія Ковшова, легкоатлетки Тетяни Пророченко, велосипедиста Олександра Кириченка, які тріумфували на XXII Олімпіаді. В „Колосі” підготовлено також велику кількість чемпіонів і призерів світу та Європи.
- Нинішній "Колос" об'єднує Кримську республіканську, 24 обласних, 9 міських, 443 районних ради і вагомо заявляє про себе в спортивному житті України і світу, - розповідає незмінний керівник ЦР ВФСТ „Колос” Анатолій Усенко. - В Олімпійській Атланті бронзовими нагородами увінчали свій виступ легкоатлети Олександр Багач з м. Бровари Київської області, Олександр Крикун з Черкаської області, майстер греко-римської боротьби з Київщини Андрій Калашников. 2000 року в Сіднеї олімпійським чемпіоном став одесит Микола Мільчев (стрільба стендова), „срібло” вибороли Сергій Матвєєв з Київщини (велотрек) та Сергій Чернявський з Вінниччини (велотрек), „бронзу” – Ірина Янович з Луганщини (велотрек).
На Олімпійських іграх в Афінах "золото" отримали Олена Костевич (стрільба кульова) з Чернігівщини, Наталія Скакун (важка атлетика) з Київщини, "срібло" - Ігор Разорьонов (важка атлетика) з Одещини. Четверті місця посіли Василь Федоришин (вільна боротьба) та Геннадій Красильніков (важка атлетика) з Харківщини. Ще десять спортсменів "Колоса" увійшли в шістки кращих спортсменів - олімпійців у своїх видах спорту.
Якщо казати про „Колос” зразка 2007 року, то просто необхідно згадати таке: до складу національної олімпійської збірної України він делегував більше 100 чоловік, а в збірних України з олімпійських видів спорту – 484 його спортсмени (основний і резервний склад, кандидати). Вже здобули ліцензії на Олімпійські ігри-2008 Олена Костевич та Олена Давидова (кульова стрільба) з Чернігова, Микола Мільчев (стендова стрільба) та Василь Ломаченко (бокс) з Одеси, Сергій Гринь (веслування академічне) та Юрій Ковшов (кінний спорт) з Київської області, Руслан Джалілов (веслування на байдарках і каное) з Дніпропетровська, Ольга Коробка (важка атлетика) з Чернігівської області.
Та „Колос” ще має суттєвий резерв в цьому плані, адже більшість спортсменів ще не пройшли відбір на Олімпіаду-2008. Тож в цьому списку можуть бути представлені атлети – учасники чемпіонатів і Кубків світу та чемпіонатів Європи, які показали прекрасні результати (або мають для цього всі підстави) у всіх видах спортивної боротьби, важкій атлетиці, легкій атлетиці, кінному спорті, велоспорт-шосе, велоспорт-треку, велоспорт-маунтенбайку.
2007 рік став пам’ятним для багатьох спортсменів „Колоса”. Золоту медаль на чемпіонаті світу з гирьового спорту здобув Володимир Андрійчук з Львівської області. Срібними призерами чемпіонату світу, переможцями Кубку світу стали кримчани Любомир Полотайко, Роман Кононенко та Віталій Щедов. Третю сходинку на Кубку світу з фрістайлу посіли Станіслав Кравчук з Закарпаття та Надія Діденко з Івано-Франківська. Такий же результат з фігурного катання на Кубку світу продемонстрували Надія Фроленкова та Михайло Касало з Харкова.
Відзначилися представники „Колоса” і на чемпіонатах та Кубках Європи з важкої атлетики 2007 року. Ну, як не згадати три (!) золотих медалі Ольги Коробки– хоч став у рідній її Бобровиці пам’ятника. Повний „бант” – золоту, срібну і бронзову медалі – зібрала на цих же змаганнях Наталія Троценко з Тернополя. Три бронзові медалі – на рахунку одеситки Юлії Довгаль, одна – Юлії Деркач з Луганська. Важкоатлет Костянтин Пилієв виборов „бронзу”. Третє місце на Кубку Європи з фрістайлу здобули Енвер Аблаєв, а з сноубордінгу – Володимир Стипахно та Максим Степанович.
Це те, що стосується спорту високих досягнень. Та повернемося до Всеукраїнських сільських спортивних ігор, які, власне, і стають своєрідним трампліном у великий спорт багатьом талановитим спортсменам сільської глибинки. Цього року їх переможцями цілком заслужено визнано Київську, Харківську і Хмельницьку обласні ради „Колоса”. До речі, фізкультурники і спортсмени столичної області вже кілька останніх років в цьому списку перші. У комплексному заліку серед галузевих колективів фізичної культури перше місце посіли команди Державного комітету лісового господарства, друге – Державного комітету харчової промисловості, третє – головного управління ДАК „Хліб України”.
Ірина Білоус,