Минулого тижня кожен із нас, сподіваюсь, не забув відсвяткувати Масляну – останній і найвеселіший тиждень перед Великим постом. Та й хіба можна відмовити собі у смакуванні млинців – з сиром, картоплею, грибами чи м’ясом, а то й із сьомгою чи ікрою?!
Утім, напевне, жодне місто так весело не відгуляло Масляну як Вишгород, що під Києвом. Адже воно приймало, розважало і частувало не лише гостей з усієї області. На Масляну до Вишгорода приїхав навіть Президент України Віктор Янукович.
До речі, Вишгород уже перетворився для Київщини на своєрідний майданчик для проведення культурних і спортивних заходів. Тому саме до цього древнього міста і з’їхались нині представники всіх районів області, аби разом провести зиму та зустріти весну.
Уздовж набережної Київського моря райони області влаштували справжню святкову демонстрацію своїх різнобічних талантів. Біля кожної палатки – гармошка, бубон і весела пісня, господиня з десятком видів млинців. Тут і сало, і огірки, і ковбаса домашня… І старались учасники здивувати гостей не дарма, адже цього дня тривав справжній фестиваль-конкурс на краще подвір’я від районів та міст обласного значення. Ну а яке змагання без пісень, частувань та презентації особливостей народних традицій кожного району Київщини?
А які насправді талановиті у нас діти і старші жителі регіону! Вишивки, картини, вироби з природних матеріалів – краса, яку словами не передати. З цікавістю оглянули всі ці шедеври народного мистецтва голова Київської облради Олександр Качний, депутати обласної, районних, сільських рад, лідери громад.
А Віктор Янукович поласував запашним короваєм, купив картину 12-річної художниці, взяв участь у благодійній лотереї. Всі отримані гроші будуть передані на потреби інтернатів Київщини.
«Я запропонував керівникам районів, щоб кожна людина, яка приходить спробувати млинець, зробила свій невеличкий внесок, і ці кошти підуть на підтримку дітей-сиріт», – зазначив голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк.
Дух ярмарку нікого не залишив байдужим. Найсміливіші й найміцніші намагались вилізти на дерев’яний стовп за подарунками, найпрудкіші показали своє мистецтво у бійці подушками, а найвеселіші пустилися у танок. Перед запальними музиками, між іншим, не встояв навіть Президент.
На набережній можна було побачити десятки фольклорних колективів області. І всі вони не тільки співали, танцювали, грали на музичних інструментах, а й запрошували всіх бажаючих приєднатись до їхнього кола. Масляна ж бо! Гуляй, народе!
Та й насправді кожен зміг тут відшукати собі забаву за смаком. Можна було покататися на санчатах і ковзанах, дитячих каруселях, взяти участь у снігових і спортивних забавах. Для дітлахів працював ляльковий театр, були організовані розважально-ігрові програми на дитячому льодовому майданчику та сніговій фортеці.
Справжнє вогняне шоу та видовищні костюмовані дійства показали актори театру «Парк Київська Русь». Вражав своєю витонченістю і майстерністю ще один відновлений символ Масляної – крижане містечко. Скульптори представили майже два десятка різних композицій, кожна з яких мала спеціальне індивідуальне освітлення. Саме це і створювало дивовижне видовище. «Як відомо, льодові фігури створювали ще в часи Київської Русі», - каже скульптор Володимир Кузнєцов. Тож він і його друзі лише оновили інструмент: дракони, трони і церкви вирізали… бензопилами.
А закінчилося свято незабутнім феєрверком.
Вікторія ЛЯХОВЕЦЬ