Аграрний тиждень. Україна
» » Загрозливо крихка межа
» » Загрозливо крихка межа

  Загрозливо крихка межа


  Палаючі шини, вибухи петард і вибите скло в Козятинській сільській раді, що в Козятинському районі... Так колишні бійці АТО намагаються відновити справедливість.

   

  ПІВСОТНІ ветеранів днями прийшли до сільського голови Тетяни Катеризюк, щоб запитати, чому вона відмовляє у переоформленні права власності на землю сім’ї їхнього бойового побратима.

  Своїм земельним наділом родина спецпризначенця майора Нацгвардії Євгена Ковальчука, який нині перебуває на передовій, користується вже понад 70 років. Їхній син Віктор загинув під час виконання бойового завдання на сході. Дружина Аліна Ковальчук опинилася сам на сам у земельному конфлікті.

  — Земля належала моєму дідові ще з 1947 року, — розповідає вона. — Після його смерті з певних причин ми не переоформили право власності, не приватизували землю. А ось зараз вирішили це зробити. Проте голова сільради сказала, що вже пізно, земля, мовляв, тепер належить громаді, на цій ділянці планують побудувати дитячий садок. Довелося звернутися до юристів. Допомогти вирішили й друзі чоловіка.

  Колишні фронтовики допомогли так, як уміли. Прийшли до сільського голови о 10-й ранку. Побачивши, що двері сільради на замку, вибили скло й проникли в приміщення.

  — Невдовзі нам повідомили, що Тетяна Катеризюк у відпустці, — розповідає голова об’єднання учасників АТО Козятинського району Олег П’явка. — На прохання показати документ, який би це підтвердив, сказали, що такого не мають. Телефонувати керівниці відмовилися.

  Бійці вирушили до домівки голови сільради. Біля зачиненої хвіртки спочатку погукали жінку, а потім «бахнули» кілька петард. Кажуть, хотіли, аби їх почули. Мабуть, сільський голова таки почула, бо викликала поліцейських. Правоохоронці запропонували повернутися до сільради й там дочекатися чиновниці. Однак вона не прийшла. Тоді вчорашні воїни на знак протесту запалили біля сільради шини, принесені із собою. А потім обнесли загорожею територію спірної земельної ділянки й помістили на ній фото загиблого 21-річного Віктора Ковальчука.

  Голова сільради так і не зустрілася з односельцями. Натомість Аліну Ковальчук запросили в райцентр на розмову в СБУ. Виявилося, що всі документи на спірну земельну ділянку зберігаються в БТІ, без рішення якого місцева влада не могла цю землю перевести на баланс села. Тож роботу сільської ради відтепер перевірятимуть правоохоронні органи.

  Дуже тривожна історія. З одного боку, представник влади не бажає шукати компроміс, тобто фактично самоусувається від виконання своїх обов’язків Що це? Непрофесіоналізм, банальна байдужість чи на це є інша причина? А з іншого — бійці, повернувшись із передової, продовжують жити так, як звикли на війні: розв’язують побутові проблеми «фронтовими» методами. Мовляв, воювали за українську землю на сході, воюватимуть за неї і на мирній території країни.

  Прикро від усього цього. І страшно: межа між війною та мирним життям стирається. Прес-служба Головного управління Національної поліції Вінницької області вбачає в діях ветеранів ознаки правопорушення, передбаченого частиною 1-ю статті 296-ї Кримінального кодексу України, — хуліганство. А тепер уявіть, що може статися, якщо за цією статтею притягнуть до відповідальності 50 колишніх бійців АТО...


  Схожі новини
 • На Донеччині голова сільради за $4 тисячі роздавав землю
 • Голову сільради на Київщині піймали на хабарі у 55 тисяч доларів
 • В Україні видано громадянам 468 тис. держактів на землю
 • Держакти на землю оформили 97% громадян - 6,6 млн
 • Земля знову посварила селян

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.