Аграрний тиждень. Україна
» » Херсонці, які заробляють на даху
» » Херсонці, які заробляють на даху

  Херсонці, які заробляють на даху


  Щороку серед українців набуває популярності використання у власних домогосподарствах сонячних станцій.

  Власна сонячна електростанція дає можливість бути не лише енергонезалежним, а ще дозволяє зекономити та мати додатковий заробіток.

  До когорти українців, що використовують чисту енергію активно приєднуються і мешканці Херсонської області. Лише з початку 2017 року 35 власників домогосподарств на дахах своїх будинків встановили сонячні панелі, сумарною потужністю 489,98 кВт. Введено в експлуатацію 4 сонячні електростанції, які знаходяться у власності юридичних осіб, загальною потужністю 21,65 МВт.

  Додатковим стимулом до цього стало введення «зеленого» тарифу, який дає можливість продавати надлишки електроенергії енергопостачальнику.

  Згідно Закону про електроенергетику: «зелений тариф» - тариф, за яким ринок електричної енергії України зобов'язаний закуповувати електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії. «Зелені» тарифи встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних (НКРЕКП) послуг постановою від 30 червня 2017 року № 864, встановила нові «зелені» тарифи на закупівлю електричної енергії для приватних домогосподарств.

  Для приватних домогосподарств, які виробляють електрику з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики, які вмонтовані (встановлені) на дахах та / або фасадах приватних домогосподарств (будинків, будівель та споруд), величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт, та які введені в експлуатацію встановлені такі тарифи:

  з 01 квітня 2013 року по 31 грудня 2014 року – 1049,03 коп/кВт·год (без ПДВ);
  з 01 січня 2015 року по 30 червня 2015 року – 943,50 коп/кВт·год (без ПДВ);
  з 01 липня 2015 року по 31 грудня 2015 року – 585,95 коп/кВт·год (без ПДВ);
  з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року – 556,02 коп/кВт·год (без ПДВ);
  з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року – 529,24 коп/кВт·год (без ПДВ);
  з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року – 475,69 коп/кВт·год (без ПДВ);
  з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2029 року – 423,71 коп/кВт·год (без ПДВ).

  На сьогодні власна сонячна станція не тільки дозволяє заощадити, але і заробити навіть невеликому домогосподарству. Для цього необхідно встановити власну електростанцію, оформити та погодити відповідно до законодавства пакет документів та укласти угоду з енергопостачальником про купівлю-продаж електричної енергії.

  Для підключення до «зеленого тарифу» в даний час необхідно звернутися до ПрАТ «ЕК «Херсонобленерго», м.Херсон, вул. Пестеля, 5 у віконцях №1 і №2 Сервісного центру з відповідними документами, що необхідні для укладання договору купівлі-продажу електроенергії СЕС, а саме:

  1. Заява-повідомлення;
  2. Однолінійна схема підключення генеруючої установки;
  3. Копія договору про користування електричною енергією;
  4. Копія паспорта заявника;
  5. Копія ідентифікаційного номеру заявника;
  6. Довідка з банку (оригінал) про відкриття рахунку (для перерахування коштів);
  7. Сертифікат на встановлене обладнання (фото панелі та інвертор).

  Порядок продажу та обліку такої електроенергії, а також розрахунків за неї затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

  За інформацією прес-служби "Херсонобленерго"


  Схожі новини
 • Що пропонує Віце-прем'єр селянам?
 • З 1 березня в Україні дорожчає електроенергія
 • «РЕНТЕХНО» ГАРАНТУЄ МІСЦЕ ПІД СОНЦЕМ
 • Як підключити об'єкти відновлювальної енергетики до мережі і отримати «зел ...
 • Як підключити об'єкти відновлювальної енергетики до мережі і отримати «зел ...

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.