Група компаній Alebor Group укомплектувала лабораторії Чесного хлібоприймального підприємства, Христинівського хлібоприймального підприємства та Вороновицького хлібоприймального підприємства обладнанням для ідентифікації спор сажки.
Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на Elevatorist, про це повідомила керівник з якості зернових культур Alebor Group Ірина Цуркан.
За її словами, такі вимоги до вимірювань на зерносховищах прописані в новому ДСТУ 3768:2019 "Пшениця. Технічні умови".
"У зв’язку з введенням нового ДСТУ на пшеницю ми укомплектували лабораторії наших елеваторів обладнанням для визначення спор сажки методом мікологічної експертизи зерна. Раніше такі дослідження на елеваторах не проводили", - зауважила вона.
Методика в ДСТУ 3768: 2019 дозволяє визначати тільки суперечки сажки, інші види грибкових уражень зерна повинні досліджуватися в спеціалізованих мікологічних лабораторіях, атестованих на такі виміри.
Ірина Цуркан додала, що це нововведення дозволить уникнути суперечок щодо якості зерна, яке аграрії привозять на елеватор.
"Раніше сажку визначали просто за зовнішнім виглядом. І якщо виникали спірні моменти при визначенні якості, потрібно було звертатися в спеціалізовану лабораторію. А тепер в новому ДСТУ є додаток, в якому прописані технологія і методика вимірювання і обладнання", - додала вона.
proagro.com.ua