Погодьтесь, про день завтрашній варто думати завжди. Незалежно від того, чи це найближча, чи віддалена перспектива. Зменшення викидів парникових газів – проблема планетарного масштабу, а отже, вирішувати її потрібно всім, хто небайдужий до навколишнього середовища й майбуття нашої зеленої планети.
Одна із відомих структур, яка активно працює в царині утилізації парникових газів – компанія AES AgriVerde. На початку 2007 року вона відкрила свій підрозділ в Україні. До речі, у східно-європейському регіоні компанія вже має свої офіси в таких країнах як Росія та Польща.
Основною діяльністю AES AgriVerdе в Україні є реалізація проектів з обмеження викидів парникових газів в атмосферу в рамках Кіотського Протоколу. Компанія обов'язково отримує узгодження Міністерства охорони навколишнього природного середовища України на кожний із своїх проектів. Отримані документи свідчитимуть, що проекти відповідають критеріям так званого механізму спільного впровадження Кіотського Протоколу і здійснюватимуться в рамках законодавства України і міжнародних правил.
AES AgriVerde, заснована американською компанією AES і ірландською компанією AgCert, що не перший рік працює у сфері скорочення викидів парникових газів і вже має близько тисячі реалізованих проектів в усьому світі. В рамках реалізації положень Кіотського Протоколу в Україні компанія AES AgriVerde планує встановлювати, експлуатувати і обслуговувати свої утилізаційні біореактори на молочних, тваринницьких і свинарських підприємствах.
Утилізаційні біореактори AES AgriVerde – це повністю оформлені й захищені системи переробки рідких органічних відходів, які «вловлюють» біогаз (головним чином метан, і, в дещо меншому ступені, оксиди азоту) і попереджають потрапляння біогазу в атмосферу. Перероблені у такий спосіб органічні відходи при використанні в якості добрив, в порівнянні із звичайним методом, підвищують на 10-20% врожайність сільськогосподарських культур. Окрім того, під час зброджування таких відходів в ньому гине насіння бур'яну, знищуються мікробні асоціації, яйця гельмінтів, нейтралізується неприємний запах, тобто досягається актуальний на сьогодні екологічний ефект. Вчені, фахівці та спеціалісти переконані, що метанове зброджування є найбільш перспективним з усіх існуючих методів переробки рідких органічних відходів, оскільки це забезпечує знезараження, дегельмінтизацію, дає можливість отримувати високоефективне екологічно чисте органічне добриво, а отриманий біогаз може використовуватись для власних потреб сільськогосподарського підприємства та для виробництва електроенергії, тепла і гарячої води.
Спалювання метану, який міститься в біогазі, попереджає попадання цього газу в атмосферу. Таким чином компанія AES AgriVerde скорочує викиди парникових газів, що потрапляють у атмосферу і сприяє зниженню негативного впливу цих газів на навколишнє природне середовище. Завдяки механізмам Кіотського Протоколу, який Україна ратифікувала ще у 2004 році, скорочення викидів парникових газів, отримане у результаті здійснення такого проекту, може продаватися зацікавленим покупцям. AES AgriVerde має можливість реалізовувати такі скорочення викидів на світовому ринку, отримуючи прибуток, і водночас впроваджувати передові технології утилізації відходів тваринництва в Україні.
У нашій державі компанія AES AgriVerde співпрацює із ТОВ «ТК Смарагд». Основним видом діяльності ТОВ «ТК Смарагд» є очищення стоків хімічної промисловості, комунальних стоків та стоків тваринницьких ферм. Компанія має ряд ексклюзивних прав на новітні технології очищення, переробки твердих відходів, рідких органічних відходів, а також можливість поставки обладнання для забійних цехів. На сьогодні ТОВ «ТК Смарагд» закінчило підбір тваринницьких господарств для подальшого розгляду можливості їх участі в екологічному проекті AES AgriVerde. З молодою перспективною українською компанією уже погодилось співпрацювати майже 150 вітчизняних тваринницьких ферм.
Втім, про це ми більш детально розповімо вам в одному з наступних номерів нашої газети.
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше