Все частіше мікотоксини являються причиною негативного впливу на тварин в умовах високих затрат та низької продуктивності. У зв'язку з постійним розвитком пліснявого грибка при зберіганні кормів, кукурудзяний силос має тенденцію до високого ризику зараження мікотоксинами, що приводить до більш високого ризику зараження загальних змішаних раціонів (TMR), згідно з нещодавнім аналізом мікотоксинів фуражу, проведеним компанією Alltech за 2015 рік. Alltech проаналізував більше 800 зразків європейського корму для ВРХ з вересня 2014 року по липень 2015 року.
Часто мікотоксикози у ВРХ є результатом впливу кількох токсинів. По-перше, ураження кормів грибком Fusarium до збору урожаю і, по-друге, у період зберігання фуражу. По причині комбінованованих мікотоксинів більш низьких рівнів, руйнівний вплив на ВРХ не завжди помітний при обстеженні тварин.
"Всі мікотоксини виробляються грибками. Грибки виникають під впливом погодних умов та факторів навколишнього середовища. Фактори, що впливають на виникнення мікотоксинів у ферментованих кормах - це стрес рослин до збору врожаю, щільність упаковки, волога, вплив кисню та сам апарат управління (людський фактор)," сказав доктор Макс Хоукінс, спеціоліст по раціонам команди Alltech Mycotoxin Management.
Завдяки аналітичним послугам лабораторії Alltech та програми аналізу мікотоксинів ALLTECH 37+®, компанія оцінює зміни в кількості мікотоксинів та їх рівня в період від збору врожаю до його зберігання. Аналізуючи кількість та рівень присутності мікотоксинів, програма може забезпечити Кількісний Еквівалент Ризику (КЕР) в момент збільшення ризику ураження урожаю до моменту годування.
Найбільш поширені мікотоксини знайдено в кукурудзяному силосі – це тріхотецена типу B та фузарінова кислота.
За словами доктора Хоукінса, кукурудзяний силос в Європі більше забруднюється ніж сіно і представляє велику небезпеку, і тому він є більш проблематичним інгредієнтом раціону. Але це не означає, що сіно є поза ризиком ураження. В групу ризику підпадають, і молочна худоба, і яловичина по причині присутності тріхотецени типу B та фузарінової кислоти.
КЕР для молочних корів становить 60% - це високий ризик, 26% - середній ризик і майже 16% це низький ризик. Середій рівень КЕР для великої рогатої худоби коливається від помірного ступеню ризику до високого. Більш ніж 83% зразків кукурудзяного силосу мають середній або високий рівень небезпеки для молочної худоби. Змішані зразки раціонів (TMR) показують більш, як 60% присутності трьох видів мікотоксинів. Тріхотецена типу B, фузарінова кислота та пеніцилін є самими популярними мікотоксинами і впливають на процес всмоктування сухої речовини, на функцію рубця, на виробництво молока / м'яса, здоров'я кишечника, знижують імунну систему і темпи росту, а також впливають на продуктивність молочної та м'ясної великої рогатої худоби. Третина зразків змішаних раціонів, які були взяті з ферм по вирощуванню молочної та м'ясної ВРХ в Европі, мають високий ризик.
"Середньомісячні змішані зразки раціонів (TMR) показують певне збільшення з низького ступеню ризику до високого. Це стосується зразків з Європи. З лютого 2015 року зафіксовано тенденцію набагато вищого рівеня КЕР для здоров'я корови та її продуктивності. Оскільки ми годуємо ВРХ кормами, які зберігаються до літнього врожаю, то за цей період з’являються токсини в кормах, збільшується ріст цвілі і втрачаються поживні речовини", сказав д-р Хоукінс.
"Ми повинні продовжувати стежити за рівнем мікотоксинів особливо при пізньому заготовленні кормів для зберігання фуражу," сказав Хокінс. Кормові інгредієнти та змішані зразки раціонів необхідно постійно контролювати, а також контролювати здоров'я корови і її продуктивність для уникнення негативного економічного впливу на фермах.