«Світовий ринок не ожив, а скоріше стабілізувався, але всі дуже зраділи, і говорять про відновлення. Але фундаментальні фактори лишаються дуже негативними» – коментує ситуацію на молочному ринку економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак у своєму пості на Facebook. Проілюструємо деякі тези нашого фахівця даними Автоматизованого балансу попиту та пропозиції молока від FAO/EBRD.
1. Ціни на молоко в Україні продовжують падати, як і прогнозувалося ще в квітні-травні.
Так, за даними Автоматизованого балансу попиту та пропозиції молока від FAO/EBRD, ринкова ціна на молоко екстра класу станом на червень становить 5,90 грн за літр – тоді як у травні вона була 6,04 грн, квітні – 6,30 грн. Ціни на молоко вищого ґатунку повторюють динаміку – 5,76 грн за літр у червні, 5,90 грн – у травні, 6,14 – у квітні. Те саме з цінами на молоко першого ґатунку – 5,70 грн, 5,79 грн та 6,01 грн за літр відповідно.
2. Індекс умовної прибутковості виробництва молока України (УМІ) в червні впав до рекордно низьких позначок, навіть на 11% нижче минулорічного.
Про це говорить динаміка зміни умовної прибутковості виробництва молока з початку наших спостережень, тобто з 2012 року.
3. УМІ в липні завжди зростає. «В цьому році, більше за все, впаде. Ми про це сперечалися з переробниками - вони говорили, що в липні ціни почнуть відновлюватися, а я говорив, що будуть падати і далі. Але, можливо, на фоні позитиву, в кінці місяця щось таки зміниться на краще. Поки що негатив переважає. І не важко зрозуміти чому - експорт лишається незадовільно низьким, а часу, щоб позбавитися лишків все менше.
Отже, продовжуємо шукати нові ринки збуту, працюємо над кооперацією, новими продуктами і т.п.» – підбиває підсумок пан Андрій.
//milkbalance.org.ua/index.php?PGID=1.