Вчені Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (ПНУ) працюють над виведенням дерева з найвищим потенціалом зростання.
Проект в рамках конкурсу присвяченого енергозбереження представив співробітник кафедри біохімії та біотехнології ПНУ Олег Лущак, передає «Агропортал».
«Це дерево називається павловнія, воно родом з Китаю. Дерево дуже швидко зростає — буквально за чотири роки збільшується в діаметрі до 25 см. На додаток, воно невибагливе до грунту і може використовуватися для біологічного очищення грунтів від важких металів» — розповідає вчений.
Зараз вчені ПНУ вивели кілька клонів, які в наступному році будуть тестувати в природі.
«У порівнянні з іншими павловнія максимально швидко зростає, однак боїться морозу і не може вижити в наших умовах. Тому, в лабораторних умовах ми вивели клон, який здатний витримувати низькі температури», — каже Олег Лущак.
У листі павловнії міститься дуже велика кількість білка, що не характерно для дерев взагалі, а більш властиво для люцерни або конюшини, зазначив учений, додавши, що листя підходять навіть для салату.
За словами вченого, вирощування павловнії, яка досягає 30 метрів у висоту і живе близько 40 років, дозволить отримувати прибуток і покращувати навколишнє середовище.
«З одного гектара можна отримувати 50-60 т біомаси, а листя діаметром до 50 см можна використовувати для годування тварин. До того ж Павлівна, спотворені волокна якої дуже легко піддаються обробці, можна використовувати для меблевої промисловості», — пояснює Олег Лущак.
//agravery.com/uk/posts/show/ukrainski-vceni-viveli-novij-vid-svidkozrostaucogo-dereva