Щомісяця ФАО публікує актуальні дані по стану світового ринку зернових. Черговий огляд вийшов 2 березня.
Уже три сезони поспіль глобальна ситуація з попитом і пропозицією зернових в 2016-2017 роках залишається цілком сприятливою, про що свідчать досить високі коефіцієнти співвідношення обсягів запасів до обсягів споживання і відносно низькі ціни.
При тому, що урожай 2016 року в основному зібраний, за оцінками ФАО, обсяг виробництва зернових у 2016 році повинен скласти 2600 млн. тонн, що на 7,9 млн. тонн (0,3%) вище лютневих прогнозів і відображає, головним чином, перспективи на високі врожаї пшениці в Австралії, кукурудзи в Україні і рису в Індії.
Виробництво, споживання та запаси зернових
Джерело малюнку //www.fao.org/worldfoodsituation/csdb/ru/
Перший підготовлений ФАО прогноз виробництва пшениці в світі в 2017 році становить 744,5 млн. тонн, тобто на 1,8% нижче рекордного показника 2016 року, але все ще вище середньорічного показника за останні п'ять років. Таке зниження відображає в першу чергу прогнозоване скорочення посівних площ в Північній Америці і повернення до нормальних обсягів виробництва в Австралії після виключно високого обсягу виробництва в цьому сезоні.
Перспективи виробництва фуражного зерна в 2017 році в Південній півкулі в цілому сприятливі, при цьому культури (насамперед кукурудза) знаходяться на завершальній стадії дозрівання. Перспективи виробництва рису в 2017 році в екваторіальній зоні і на південь від екватора залишаються змішаними.
Прогноз споживання зернових у світі в 2016-2017 роках був підвищений з лютого на 11 млн. тонн майже до 2578 млн. тонн, що стало відображенням істотного перегляду в бік підвищення прогнозів післяжнивних втрат пшениці в Індії в 2016 році, а також більш значного у порівнянні з прогнозами використання кукурудзи в Китаї та Мексиці на корм худобі.
Лютневий прогноз ФАО обсягу світових запасів зернових при завершенні збиральної кампанії в 2017 році був знижений приблизно на 3 млн. тонн, що стало відображенням знижувального коригування запасів пшениці в Індії. Переглянутий прогноз становитиме 678 млн. тонн і буде на 2,5% (16,8 млн. тонн) вище торішнього показника.