Після кількох років перерви ДП «Національний проект «Енергії природи» здійснило переформатування – відбулося перепідпорядкування Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, перегляд статутних документів та основних завдань. Першим кроком нової команди стало укладання Меморандуму про партнерство та співпрацю з Національною Академією аграрних наук України, зокрема з Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН.
Метою підписання є спільні прагнення сторін до підвищення рівня енергоефективності національної економіки. Цей шлях давно обрала світова спільнота, і Україна активно залучилась до розвитку і впровадження енергозберігаючих технологій. Меморандум покликаний активізувати інвестиційні та інноваційні процеси й структурні перетворення у сферах енергоефективності й енергозбереження. «Наше партнерство буде спрямоване на пошук шляхів врегулювання проблем, бар’єрів, які виникають під час впровадження, а також реалізації спільних проектів у зазначеному напрямку», - зазначив Анатолій Іванов, в.о. директора «Енергія природи».
Зі своєї сторони Микола Роїк зазначив, що «Реалізація сучасних наукових досягнень в біоенергетичному напрямку дозволить отримувати чисту енергію з меншим негативним навантаженням на довкілля і буде сприяти збереженню довкілля для наступних поколінь».
Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків, очолюваний академіком Роїком М.В., приймає участь в міжнародних дослідженнях, є учасником рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», тому найновіші досягнення науковців світу будуть першочергово реалізовуватись в енергетичних проектах на базі державних установ і підприємств мережі національної академії аграрних наук України.
Серед завдань, визначених документом, чільне місце займають практичні, такі як спільне розроблення і впровадження у виробництво технологій вирощування та переробки фітоенергетичних культур (міскантусу, світчграсу, цукрового сорго, цукрових та кормових буряків та інші.) для виробництва різних видів біопалива: рідкого (біоетанол, біобутанол), газоподібного (метан, синтезгаз) та твердого (паливні гранули, брикети, щепа). Також сторони зацікавлені у створенні сприятливого інвестиційного клімату та залученні іноземних і українських компаній, зацікавлених у спільних проектах на території України.