До 2026 року в світі прогнозується суттєве зростання споживання тваринницької продукції, в тому числі, м’яса. Зокрема, споживання м’яса птиці на глобальному ринку збільшиться на 12%.
Найбільше зростання попиту спостерігатиметься в країнах Африки: Судані, Нігерії та Ефіопії, інформує Асоціація тваринників України.
Збільшиться попит і на яловичину — приблизно на 10%. Свинини споживатимуть на 9% більше, а молочних продуктів — на 20%.
«Це гарна новина для наших виробників яловичини та свинини, — коментує Ірина Паламар, голова асоціації. – Тобто займатися тваринницьким бізнесом з орієнтацію на експорт до країн Африки дуже вигідно та перспективно».
Паламар акцентує, що саме в африканських країнах активно зростає попит на м’ясо.
Український уряд якраз працює над налагодженням співпраці з африканським континентом. Що ж стосується самих виробників, то вони давно готові експортувати і виробляти більше продукції для реалізації за кордон. Для цього у них є потужності і можливості. А якість і ціна на наше м’ясо є досить конкурентоспроможними.
Хоча й існує низка проблем, додає Паламар. Це високе експортне мито, нестача контрольно-пропускних пунктів у портах, халяльних забійних цехів, бюрократичні перешкоди тощо. Ще одною проблемою для експорту залишається ситуація з АЧС.
До слова, останнім часом експорт м’яса із України зростає. За результатами минулого року обсяги експорту такої продукції зросли на 37% до $531,3 млн. На перше місце серед імпортерів українського м’яса з часткою 15,1% вийшли Нідерланди. Також чималі поставки йдуть до Єгипту та Іраку.
https://agroday.com.ua